Dziwne światła widoczne na niebie nad Rumunią

Opublikowano: 03.03.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2219

Kilka dni temu, 24 lutego, na niebie nad Rumunią zaobserwowano niezwykły i imponujący pokaz świetlny. Zaskoczył on wielu mieszkańców, którzy twierdzili, że nie widzieli jeszcze nigdy aby wieczorne niebo świeciło w tak wielu różnych kolorach.

Niektórzy sugerują, że pokaz ten przypominał zorzę polarną. Zjawisko było dość dynamiczne, chwilami bardziej intensywne, potem bledsze. Wszystko to trwało około 20 minut i zniknęło chwilę po zachodzie Słońca.

Jednia z hipotez zakłada, że to co widziano w Rumunii to zjawisko iryzacji. Powstaje ono wtedy gdy światło słoneczne załamuje się w kryształkach lodu obecnych w wyższych partiach atmosfery. Inna teoria zakłada, że ta niezwykła zimowa tęcza została spowodowanych przez chemikalia rozpylane w atmosferze.

Nie można też wykluczyć, że niezwykłe efekty świetlne widziane nad Rumunią mogą mieć jakiś związek z aktywnością sejsmiczną. Od lat wiadomo, że przed trzęsieniami ziemi często dochodzi do obserwacji niezwykłych świateł. Naukowcy sądzą, że wywołuje je miejscowe podgrzanie jonosfery, poprzedzające wstrząsy.

Coś takiego obserwowano już wielokrotnie w wielu miejscach na świecie charakteryzujących się dużą aktywnością sejsmiczną. Tak się składa, że Rumunia należy do takich miejsc. Znajduje się tam znany z aktywności sejsmicznej region Vrancea, w którym w przeszłości niejednokrotnie dochodziło do silnych trzęsień ziemi. Czy może to być zatem zapowiedź nadchodzącego zjawiska sejsmicznego?

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.