Dziś złożą w Sejmie podpisy ws. referendum szkolnego

Opublikowano: 20.04.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 292

Ponad 900 tys. podpisów obywatelek i obywateli popierających referendum w sprawie reformy oświaty trafi dziś do marszałka Sejmu.

Związek Nauczycielstwa informuje: “W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 pełnomocnik Komitetu Referendalnego Sławomir Broniarz oraz zastępca pełnomocnika Dorota Łoboda wraz z przedstawicielami Komitetu Referendalnego złożą w Sejmie podpisy obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.”

Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi następująco: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.

ZNP informuje: “W styczniu br. Związek Nauczycielstwa Polskiego zainicjował obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli ws. reformy systemu oświaty. 31 stycznia br. został powołany piętnastoosobowy Komitet Referendalny, a od 1 lutego br. trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. W zbiórkę zaangażowali się przedstawiciele ZNP, ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów – krytycznie oceniających reformę oświaty.”

Źródło: Trybuna.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. sandvinik 20.04.2017 10:31

  dołożyć do referendum pytanie o uchylenie karty nauczyciela.
  i trzecie-o obowiązek zdania egzaminu państwowego co 5 lat przez każdego aktywnego zawodowo nauczyciela-może być matura z danego przedmiotu na 80%

  znam takich co by nawet 50% nie zdobyli a uczą…

 2. Stanlley 20.04.2017 11:00

  Te dodatkowe pytania bardzo dobre!

  Z drugiej strony – przeciw wprowadzeniu gimnazjów zebrano 1 500 000 podpisów i PO wyrzuciło je do kosza. Co jest nie tak z obecną reformą? Czy są jakieś inne kwestie które reguluje prócz likwidacji gimnazjów? Nie znam nikogo kto by twierdził że gimnazja są dobre – każda z tych osób uważa że wprowadzenie gimnazjum było błędem bo na 3 lata najtrudniejszego wieku dzieci trafiają do takiej przechowalni…

 3. rumcajs 20.04.2017 11:29

  Jestem “za” pytaniem o zniesienie karty “nauczyciela”. Dośc juz “świetych krówek”…
  Na referendum moga sie baaardzo mocno “przejechac”, bo wielu ludzi jest za zmianami, zatem jesli je robic, i wydawac kase na referendum, zapytac o inne KARDYNALNE dla zmian na lepsze, kwestie.

 4. Anonymous-X 20.04.2017 16:40

  Szkoda kasy na to referendum, bo to przegrana sprawa.

 5. maciek 20.04.2017 23:58

  Pan Broniarz startował do parlamentu z list SLD które w sprawach edukacji miało w programie likwidację gimnazjów. Dobrze że pan Broniarz nie dostał się do sejmu, a lsd do rządu, bo zlikwidowaliby gimnazja 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.