Dzikie dziecko – historia Victora z Aveyron

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 254

Schwytany w roku 1799 francuski chłopiec uważany jest dziś za ostatni potwierdzony przypadek odnalezienia dzikiego dziecka w Europie. Miał około 10 lat. Mieszkał samotnie w lesie. Żywił się tym, co znalazł lub upolował. Jego ciało pokrywały liczne blizny oraz rany. Znaczna ich część wydawała się być zadana ludzką ręką. Zamiast mówić – warczał niczym zwierzę. Czy jednak rzeczywiście Victor z Aveyron był dzikusem wychowanym samotnie wśród zwierząt, z dala od ludzi? A może tylko niepełnosprawnym intelektualnie chłopcem pozostawionym przez rodziców w lesie na pewną śmierć, krótko przed jego odnalezieniem?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.