Dżihadyści ukrzyżowują Syryjczyków
Według syryjskiej grupy opozycyjnej w mieście w północnej Syrii, wspierani przez Al-Kaidę dżihadyści zawieszają zwłoki straconych wrogów na krzyżach.
Egzekucje miały miejsce rzekomo we wtorek w Raqqa, gdzie grupa Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIS), powiązana z Al-Kaidą, przejęła miasto, zgodnie z informacjami podanymi przez Abu Ibrahim Alrquaoui, który identyfikuje siebie jako założyciela grupy nazywającej się Raqqa jest Zabijana w Milczeniu (ang. Raqqa is Being Slaughtered Silently).
Alrquaoui powiedział, że zabici są byłymi rebeliantami, którzy wcześniej walczyli przeciwko rządowi Syrii Bashara al-Assada. „To jest bardzo niebezpieczne,” Alrquaoui powiedział w wywiadzie FoxNews.com. “Grozili nam bezpośrednio i chcieli nas zabić.” Alrquaoui powiedział, że sam był świadkiem egzekucji i zrobił zdjęcia, które zostały już zamieszczone na stronie Facebooka grupy, a obecnie, są w obiegu w Internecie.
Tymczasem szef MSW Francji Bernard Сazeneuve, zabierając głos w parlamencie, oznajmił, że w działaniach bojowych w Syrii w składzie ekstremistycznych ugrupowań uczestniczy obecnie około 300 obywateli Francji. Podkreślił, że w ostatnich miesiącach liczba Francuzów, uczestniczących w działaniach zbrojnych w Syrii, wzrosła o 75%. Cazeneuve poinformował także, że w czasie syryjskiego konfliktu zginęło 25 jego współobywateli, którzy przystąpili do ekstremistycznych ugrupowań.
Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl