Dżihadyści sięgną po broń biologiczną?

Opublikowano: 15.10.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7

Po wybuchu epidemii wirusa Ebola niektórzy dżihadyści omawiali online możliwość i łatwość użycia Ebola, jak również trucizn, jako broni przeciwko USA i Zachodowi. Należy podkreślić, że te dyskusje są pogawędkami online, w tym także na mediach społecznościowych, i nie stanowią rzeczywistych planów organizacji terrorystycznych. Poniżej przytaczamy przykłady tych dyskusji.

16 września 2014 r., “Mata Al-Sa’a”, członek forum dżihadystycznej Media Platform (alplatformmedia.com), zaproponował, by Państwo Islamskie (ISIL) użyło wirusa Ebola przeciwko USA, jak również przeciwko krajom, które dołączyły do koalicji przeciwko ISIL: „Proces przenoszenia chorób nie jest trudny. Wystarczy nieść w teczce butelkę Pepsi i przetransportować ją z Afryki do Ameryki. (Tam) otwierasz butelkę w jednym z przewodów powietrznych albo umieszczasz ją na szczycie publicznych wodociągów, a drzwi podnośników, powietrze i woda zatroszczą się o resztę”.

Mata Al-Saa powiedział także, że hodowanie “milionów zarazków i wirusów” jest prostą procedurą, która nie wymaga zaawansowanych laboratoriów, a tylko „małego laboratorium (umieszczonego) w maleńkim mieszkaniu. Większość żołnierzy Państwa Islamskiego to „istiszhadijjoun (zamachowcy-samobójcy) i wszyscy gotowi są nie tylko przenosić (wirusy) Ebola, ale nawet połknąć Ebola… jeśli poprosi się ich, by przenieśli ten patogen i szerzyli go w Ameryce. Kiedy siły krzyża kolaborują, by zabić marzenie muzułmanów o ustanowieniu Państwa Islamskiego, muszą zrozumieć, że dwa miliardy muzułmanów nie będą stać z rękami na krzyż”.

Kurdyjska grupa dżihadystyczna Ansar Al-Islam, która niedawno ogłosiła swoje rozwiązanie i zjednoczenie z Państwem Islamskim oraz przysięgła lojalność wobec Bagdadiego, zamieściła na Twitterze zdjęcia swoich chemików pracujących nad truciznami: “Gotowanie czegoś nowego dla Syrii”.

28 sierpnia 2014 r. ISIL oznajmiło, że kurdyjska grupa dżihadystyczna, Ansar Al-Islam w Iraku, dołączyła do jego szeregów. Zdjęcia ceremonialnego połączenia tych dwóch grup, jak również oświadczenie Ansar Al-Islam o tym połączeniu, zostały zamieszczone na Twitterze i alplatformmedia.com. (…) W serii tweetów Ansar Al-Islam omawia także historię organizacji i działania w laboratorium przy pracy nad możliwą „trucizną” i „śmiertelnymi chemikaliami: chemicznymi i biologicznymi, jak również historię innowacyjnych ataków terrorystycznych.

W reakcji na koalicję pod przewodnictwem USA przeciwko Państwu Islamskiemu, Al-Furqan, firma medialna Państwa Islamskiego (ISIL) opublikowała 21 września 2014 r. 42-minutowe nagranie wypowiedzi rzecznika ISIL, Abu Muhammada Al-Adnaniego. W wypowiedzi zatytułowanej „Twój Pan zawsze czujny” (Koran 89:14) Al-Adnani wzywa zwolenników ISIL z całego świata, by zabijali ludzi Zachodu, szczególnie Amerykanów i Francuzów, w odpowiedzi na kampanię Zachodu przeciwko ISIL, włącznie z wstrzykiwaniem im trucizny: „O, monoteiści, gdziekolwiek jesteście, spowodujcie, najlepiej, jak potraficie, by (Zachód) pozostawił Państwo Islamskie (w spokoju). Najlepszą rzeczą byłoby zabicie niewiernego Francuza lub Amerykanina, lub każdego z ich sojuszników. Jeśli nie możesz (zdetonować) bomby lub (wystrzelić) kuli, umów się na spotkanie sam na sam z francuskim lub amerykańskim niewiernym i rozwal mu głowę kamieniem, zarżnij go nożem, przejedź go samochodem, zrzuć go ze skały, uduś go lub wstrzyknij mu truciznę. Nie stój bezradny i bez nadziei… Stoisz przed poważną sprawą, bowiem wiara islamska opiera się na zasadzie al-wala wal-bara(lojalności wobec muzułmanów i wrogości wobec niewiernych)”.

Alaan TV informowała o zawartości laptopa, należącego do członka ISIL, Tunezyjczyka o imieniu Muhammad. Według tego doniesienia, laptop przechwycili „umiarkowani” rebelianci syryjscy w kryjówce ISIL, a zawiera on dokumenty o tym, jak produkować broń chemiczną i biologiczną oraz jak tworzyć i szerzyć epidemie. Z reportażu dowiadujemy się: “Wśród dokumentów znajduje się 19 stronicowy dokument, który dowodzi, że ISIL jest zainteresowane problemem, jak wytwarzać broń biologiczną i zarazę. (Według jednego z dokumentów) “mikroba wstrzykuje się małym myszom i objawy choroby zaczynają pojawiać się w ciągu 24 godzin”. Wiele zawartości pochodzi z “tysięcy dokumentów dżihadystycznych, w większości publikowanych tylko na stronach, które nazywa się “głęboką, mroczną siecią”, (która) jest trudno dostępną częścią internetu, bo nie jest indeksowana według standardowych wyszukiwarek”. W odpowiedzi na pytanie “Dlaczego ISIL interesuje się bronią biologiczną?” reportaż cytuje inny dokument znaleziony w laptopie: „Zaletami broni biologicznej są niskie koszty i wysoka śmiertelność oraz możliwość używania jej w pociskach artyleryjskich”. I dalej: “W sprawie tego, jak szerzyć czynniki chemiczne i biologiczne czytamy w dokumentach: “Jest wiele metod szerzenia czynników chemicznych i biologicznych w sposób dotykający największą liczbę ludzi. Powietrze, główne wodociągi i żywność. Najbardziej niebezpiecznym (sposobem) jest przez powietrze, a to są najpowszechniejsze sposoby: eksplodująca bomba lub pocisk, żeby rozproszył czynnik chemiczny lub biologiczny na dużym obszarze; maszyna do spryskiwania plonów lub samolot do spryskania czynnika nad miastem; samochód albo jakikolwiek pojazd, który porusza się przez miasto i rozpyla cząstki na zatłoczonych ulicach; małe bomby lub pudła zawierające sprej i uwalniane w zatłoczonych miejscach, takich jak metro, stadiony sportowe lub obszary rekreacyjne”.” Reportaż zajmował się także religijnym uzasadnieniem użycia broni masowego zniszczenia: “W innym dokumencie jeden z dżihadystów prosi szejka o fatwę o dopuszczalności używania broni biologicznej, ponieważ wielu niewinnych ludzi może zostać zabitych przez jej użycie. (Odpowiedź brzmiała): “Jeśli muzułmanie nie mogą powstrzymać niewiernych bez użycia tych broni, to jest dozwolone użycie ich, nawet jeśli unicestwisz ich i ich potomków”.”

Reportaż kończy się: “ISIL, które uważa wszystkich swoich muzułmańskich i nie muzułmańskich przeciwników za niewiernych, niedawno dokonał masowych egzekucji w Syrii i Iraku, dowodzi dzisiaj, w oparciu o zawartość tego laptopa, że) jest zdecydowane spowodować więcej śmierci i zniszczenia w sposób, jaki trudno sobie wyobrazić”. Tekst po angielsku zawiera również Aneks, w którym przytoczone są dyskusje przywódców dżihadu w przeszłości o użyciu broni biologicznej i chemicznej. Są tam dawne wypowiedzi Anwara Al-Awlakiego i szejka kuwejckiego Abdallaha Nafisiego, jak również innych szejków dżihadu.

Laptop zawierał także 26-stronicową fatwę o użyciu broni masowego zniszczenia autorstwa duchownego dżihadystycznego Nasira Al-Fahda, uwięzionego obecnie w Arabii Saudyjskiej, która stwierdza: “Jeśli muzułmanie nie mogą pokonać kafir (niewiernych) w inny sposób, jest dozwolone użycie broni masowego zniszczenia… nawet jeśli zabije to ich wszystkich i zmiecie ich potomków z powierzchni Ziemi”.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Źródło oryginalne: memri.org
Źródło polskie: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wiara milosc nadzieja
Użytkownik
wiara milosc nadzieja

byle kto teraz wypuści jakiś syf a wszystko będzie można zwalić na ISIL – wygodny kozioł ofiarny i straszak jak Al Qaida. http://mieczducha888.blogspot.com/2014/10/caowanie-koranu-popieranie-islamu-przez.html

,

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

No to teraz wystarczy tą plotkę odpowiednio nagłośnić, i gdy dojdzie do epidemii to koziołek ofiarny będzie stał w świetle reflektorów.
– Ludność Europy zradykalizuje swoje poglądy na muzułmanów – nie będzie sprzeciwu zwiększenia finansowania wojny z “terrorystami”.
– Wielkie korporacje zarobią
– Zredukują ludność
– UE wprowadzi najbardziej kuriozalne przepisy itd, bo większość społeczeństw będzie patrzeć na czubek własnego nosa.
……
itd

Maximov
Użytkownik
Maximov

@dagome12345

Trudno się nie zgodzić.
Kolejny kryzys jest coraz bliżej… :(

xc1256
Użytkownik
xc1256

Według dostępnych informacji (moich), jest już gotowy plan zbiorowego szczepienia ludzi, po to aby w tej szczepionce podać nano-roboty.
Nie będę się rozpisywał na temat ich działania. Powiem jedno. w przypadku kiedy operator tych nano robotów wyda polecenie (za pomocą fal radiowych) śmiertelność wyniesie ponad 99,5%. Nie wiedzą dlaczego nie uśmierca wszystkich.
Objawy działania tego “syfu” są łudząco podobne do objawów grypy.
Teraz jest celowa akcja, dżhad będzie atakował, ebola atakuje, wszyscy się muszą zaszczepić – profilaktycznie. W Polsce i unii są przecież przygotowane odpowiednie ustawy, że jak nie chcesz obywatelu, to i tak cię zaszczepimy.
Obym się pomylił, chciałbym w to wierzyć. Fakty wskazują na co innego.

ps. wirus Ebola – jak pisałem i piszę ( w wielkim skrócie) powoduje usunięcie z organizmu całej (tj, 100%) witamy C. Efektem tego jest w pierwszej kolejności krwawienie z dziąseł (taki przyspieszony szkorbut), potem pękanie naczyń krwionośnych i wylewy wewnętrzne i zewnętrzne. Dawka 4x30g doustnie /24h przez dwa dni powoduje całkowite wyleczenie (dożylnie 4x20g). Organizm sam sobie z nim poradzi – wirusem, bo sam wirus to tylko przekształcona postać wirusa grypy (powstał w Fortu Detrick).
Profilaktycznie 3x10g wit C dziennie w okresie pandemii.
nano srebro nie pomaga i nie pomoże w tym przypadku, bo jak wiadomo służy do czego innego.

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

xc1256 powiedz jeszcze skąd wziąć naturalną witamine C w takiej ilości bo nie bardzo jest to powszechne.

xc1256
Użytkownik
xc1256

@Wytagen Można jeszcze zakupić kwas askorbinowy (wit. C) cz.d.a – czyli czysty do analizy ważne typ L czyli lewoskrętny. Proszę poszukaj w google pokaże mnóstwo wyników. (nie chcę i nie zamierzam nikogo kto sprzedaje reklamować, dostawców jest wielu).

ps. napisałem jeszcze, bo przymierzają się w Polsce do zakazu sprzedaży wit. C w postaci czystej.