Dziesięć lat za obrażenie islamu w Malezji

Opublikowano: 10.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2268

Na karę 10 lat więzienia skazany został mieszkaniec Malezji za obrażanie islamu i Mahometa w mediach społecznościowych. Za przestępstwo „nadużywania sieci komunikacyjnych” grozi tam kara do roku więzienia, a ponieważ oskarżony przyznał się do 10 takich czynów, więc wymierzono mu 10 kar, które będzie odbywać kolejno – jest to najwyższy wyrok za takie przestępstwo w Malezji.

Odbywają się procesy jeszcze trzech innych osób, oskarżanych o podobne przestępstwa, dwie nie przyznały się do winy. Minister spraw religijnych powiedział, że został stworzony specjalny wydział ministerstwa, który będzie śledził w Internecie obrażanie islamu i Mahometa. Czyny te podpadają pod przestępstwo „wywoływania niepokojów, konfliktów społecznych i nadużywania sieci komunikacyjnych”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.