Dziesiątki ludzi aresztowanych za robienie selfie z lawą

Opublikowano: 25.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 752

Niektórzy ludzie są w stanie sporo zaryzykować dla zrobienia imponującego zdjęcia w nietypowych warunkach, a wszystko tylko po to, aby móc pochwalić się w Internecie. Przykładem może być niedawna „moda” na selfie z lawą wulkaniczną, która zapanowała na Hawajach.

Dziesiątki ludzi na Hawajach spotkały się z karą finansową lub nawet aresztowaniem z powodu niepowstrzymanej chęci zasłynięcia w sieci. Od czasu wybuchu wulkanu Kīlauea co najmniej 40 turystów oraz mieszkańców Hawajów zostało aresztowanych, ponieważ chcieli zrobić sobie zdjęcie „ze specjalnymi efektami”.

Według Departamentu Zasobów Ziemskich i Naturalnych (DLNR) w ciągu ostatnich 10 dni kilkunastu ludzi włóczyło się w strefach lawy, zwyczajnie robiąc sobie zdjęcia. Aby chronić nierozsądnych „łowców sławy”, ale także ich potencjalnych ratowników, zmodyfikowano prawo, stosując nowe, surowsze kary.

Gubernator Hawajów ogłosił politykę „zerowej tolerancji” dla każdego, kto wkracza na niebezpieczne obszary, zamknięte z powodu erupcji wulkanu. Osoby, które złamią zakaz mogą liczyć na grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów, a nawet na rok więzienia.

Podczas patrolowania obszarów funkcjonariusze muszą nosić maski przeciwgazowe, aby chronić się przed szkodliwymi gazami wulkanicznymi. Szybko płynące i nieprzewidywalne strumienie lawy osiągają prędkość do 27 km/h. Zdarzały się już przypadki, gdy po ryzykantów trzeba było wysyłać helikopter.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Iflscience.com
Zdjęcie: Instagram.com/wanderwife/
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Maximov 25.06.2018 10:07

  A po co aresztować czy wysyłać ratowników?
  Jak ktoś jest na tyle głupi, aby ryzykować zdrowie i życie dla zwykłej fotki to nie powinien żyć i tyle!
  Natura sama wyeliminuje nieprzystosowane (głupie!) osobniki.

 2. Murphy 25.06.2018 13:28

  @Maximov: Chyba dla kasy takie prawo.

  Wszyscy narzucający takie ograniczenia starają się jak najbardziej pokazać kto jest właścicielem a kto własnością. A niby niewolnictwa już nie ma w cywilizowanych krajach… :\

 3. Abomingo 25.06.2018 18:08

  Nie widzą powodu by zabraniać ludziom robienia fotek i łażenia po lawie , fałszywy ,,altruizm” jest kretyństwem ……

 4. skrzypkima 25.06.2018 20:02

  Tu nie chodzi o udowadnianie kto rządzi a kto jest poddanym, tylko o koszty akcji ratowania kretyna. Dużo większe niż te 5k baksów grzywny.
  Pomijam już narażanie zdrowia i życia ratowników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.