Dziennikarz trafi za kratki za film o Stachowiaku?

Opublikowano: 22.11.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Dwa lata więzienia za ujawnienie bestialstwa policjantów, którzy torturowali zatrzymanego Igora Stachowiaka na wrocławskim posterunku? Taki los może spotkać Wojciecha Bojanowskiego, dziennikarza TVN, autora reportażu „Śmierć na komisariacie”, który wstrząsnął opinią publiczną.

Film Bojanowskiego unaocznił skandaliczne zaniedbania prokuratury oraz wewnętrznych organów policji w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie w 2016 roku. W reportażu znalazł się zapis z kamery zamieszczonej w paralizatorze. Na nagraniu widać, że nie było żadnej potrzeby używania takich środków wobec mężczyzny, który był zakuty w kajdanki. Mimo to mundurowi znęcali się nad chłopakiem za pomocą tasera. Igor Stachowiak zmarł tego samego dnia. Jako przyczyna śmierci podana została niewydolność oddechowo-krążeniowa po zażyciu środków psychoaktywnych. Dzięki temu policjanci uniknęli zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci.

Dziennikarz TVN może mieć poważne kłopoty, bowiem sprawa, której oblicze ukazał społeczeństwu, ściągnęła na niego gniew kolegów policjantów ze związków zawodowych. Dolnośląski NSZZ Policjantów złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na rozpowszechnieniu informacji z toczącego się śledztwa. Sprawą zajmie się prokuratura Warszawa-Ursynów. Bojanowskiemu grożą nawet dwa lata odsiadki, w przypadku gdy sąd uzna go winnym.

„Rzeczpospolita” cytuje prof. Antoniego Kamińskiego z Polskiej Akademii Nauk, który jest zaniepok0jony podjęciem postępowania wobec dziennikarza i zwolnieniem go z tajemnicy. – Zwłaszcza że właśnie przedstawiono projekt ustawy o jawności życia publicznego, która wprowadza ochronę sygnalistów, czyli osób ujawniających nadużycia. Pokazując film, jak znęcano się nad człowiekiem, dziennikarz wyciągnął na światło dzienne nadużycia i działał w interesie społecznym – powiedział ekspert.

Konsekwencją śmierci Igora Stachowiaka są zwolnienia w dolnośląskiej policji. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak osobiście zdecydował, że z mundurem pożegna się funkcjonariusz, który prowadził przesłuchanie mężczyzny. Stanowisko stracił również wrocławski komendant wojewódzki i jego zastępca.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

“(…) z mundurem pożegna się funkcjonariusz, który prowadził przesłuchanie mężczyzny.”

Zwolnienie z pracy? To jest jakaś kpina. Za to, co ci bandyci w mundurach zrobili temu chłopakowi, powinni trafić za kraty. Mundur nie ma chronić zwyrodnialców i dawać im poczucie bezkarności. Wręcz przeciwnie – policjant powinien być karany po dwakroć surowiej, ponieważ to on jest STRÓŻEM prawa. Dosłownie – wymiar każdej kary powinien zostać pomnożony przez dwa (x2) w przypadku wymierzania kary policjantowi, który popełnił przestępstwo. Wydalenie ze służby i zakaz powrotu to powinna być absolutna podstawa. Nie powinno być w jej szeregach miejsca dla ludzi, którzy łamią prawo.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Faszyzm można najkrócej określić jako taki stan, że państwo wszystko może.

Radek
Użytkownik
Radek

@ Light. Popieram w 100%. Jeszcze bym to rozwinął.
1. Policjant x2
2. Prokurator i sędzia x4
3. Minister x6
4. Lekarz w kwestiach medycznych (kradzież organów itp.) x4
5. Premier i prezydent x10

I tak dalej.

pigwus
Użytkownik
pigwus

Popieram Radka, ilość chętnych do pracy w administracji niezależnie od szczebla pewnie by błyskawicznie spadła by do stanu z lat osiemdziesiątych czyli 45 tys. z obecnego prawie miliona. Komputery nareszcie robiły by to do czego są przeznaczone a nie do pasjansa czy do portali społecznościowych, o ciekawych stronkach nie wspominam.