Dzień w Jakucji nagle zmienił się w noc

Opublikowano: 26.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 896

W piątek, 20 lipca, mieszkańcy Jakucji na dalekim wschodzie Rosji zostali zaskoczeni dziwnym zjawiskiem. Nagle w środku dnia, zrobiło się ciemno. Niektórzy zdezorientowani zjawiskiem ludzie wyszli na ulicę sprawdzić, dlaczego nie widać Słońca. Brak jednak dobrego wyjaśnienia dla tego wydarzenia.

Nagła ciemność dotknęła obszar Żigański i Jeweno-Bytantaiski w Jakucji. To właśnie tam, od 11:00 do 14:00 w niewytłumaczalny sposób wszystko pogrążyło się w ciemnościach. Zdjęcia świadków pokazują sylwetki drzew i budynków widziane na tle dziwnego czerwonego nieba. Dzień nagle zmienił się w noc, włączyły się światła latarni a samochody musiały używać reflektorów do jazdy nocą. Sceneria była tak niesamowita, że wiele osób zaczęło podejrzewać, że to co widzą to coś paranormalnego.

Naukowcy od razu zaoferowali racjonalne wyjaśnienie. Ich zdaniem za nagłą ciemność odpowiadają liczne pożary szalejące na Syberii. Rzeczywiście wiele lasów płonie tam jak co roku o tej porze. Pióropusze dymu z takich pożarów mogą skutecznie zasłonić na ziemi dostęp do Słońca oraz napełnić powietrze niebezpiecznymi gazami. Jednak mieszkańcy Jakucji są sceptyczni, bo ich zdaniem w powietrzu nie było pyłu, którego obecność zdradza pochodzenie dymu jako skutku pożaru.

Zwraca się też uwagę, że większość z pożarów, które byłyby w stanie coś takiego wywołać znajduje się setki kilometrów od miast objętych tym dziwnym zaćmieniem w środku dnia. ym i aerozole, mogą się przemieszczać nawet tysiące kilometrów. Jeden z syberyjskich pożarów, do którego doszło 3 lipca, spowodował potężny pióropusz dymu, który przez 11 dni przemieścił się ponad 8000 kilometrów, przechodząc przez północno-wschodnią Rosję, Alaskę, aż do centralnej Kanady.

Jednak do tej pory nie ma oficjalnych informacji ze strony władz, potwierdzających, że zaćmienie w Jakucji wywołały wędrujące kłęby dymu. Sugeruje się też, że może to być kombinacja naturalnych i antropogenicznych czynników, takich jak zanieczyszczenia przemysłowe. Niewątpliwie jakieś wyjaśnienia muszą się pojawić, bo zaćmieniem został objęty obszar wielkości Włoch. Brak oficjalnych informacji skutkuje powstawaniem wielu teorii spiskowych zakładających, że ciemność to skutek testu nowej rosyjskiej broni, czy upadku meteorytu.

Autorstwo: Admin ZNZ
Na podstawie i zdjęcia: SiberianTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o