„Dzień Równych Pensji” w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 12.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 606

Organizacja praw człowieka nazwała piątek 10 listopada “Dniem Równych Pensji” (Equal Pay Day), zauważając, że nierówność płci w opłacie pracy znów zaczęła wzrastać, tym razem w grupie pracujących 20-latków.

“Jeśli zapłaty kobiet i mężczyzn otrzymane w Wielkiej Brytanii od początku roku byłyby równe w przeliczeniu na godzinę pracy, to od dnia dziesiejszego do końca roku kobiety zmuszone byłyby pracować bezpłatnie” — informuje fundacja Fawcett Society. Różnica w opłacie pracy kobiet i mężczyzn w wieku około 20 lat po krótkiej przerwie znów zaczęła rosnąć, co jest niepokojącym sygnałem: oznacza, że kobiety w Wielkiej Brytanii zaczynają budować karierę na gorszych warunkach, niż mężczyźni z tym samym wykształceniem.

Nierówność płciowa 20-latków jest teraz pięć razy większa niż była 6 lat temu (5.5% wobec 1,1% w 2011 roku), a jednocześnie utrzymuje się nierówność w pensjach mężczyzn i kobiet w wieku przedemerytalnym (18,6%).

Dziś dla wszystkich kategorii wiekowych i sfer działalności dysproporcja w opłacie pracy równa jest 14,1% na korzyść mężczyzn, a według ocen analityków, tempo wyrównania jest takie, że równość pensji kobiet i mężczyzn w Wielkiej Brytanii nastąpi za 100 lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 12.11.2017 11:31

    Ciekawe kiedy wymyślą, że każdy ma wyglądać tak samo, myśleć tak samo, ubierać się tak samo. Bo ktoś np. może być dyskryminowany przez przyciąganie ziemskie jak waży 200kg. Albo zrobią wielką medialną aferę, że ludzie o wysokim wzroście są dyskryminowani przez producentów samochodów, drzwi i łóżek. I nakażą produkować łóżka o długości 3 metry aby nikt nie był dyskryminowany

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.