Dzieje Słowian i świata na tle religii – 27

Opublikowano: 25.05.2022 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 677

Kod Huny

Językiem kodowym Huny, jako głównym jest język hawajski, ale bierze się również pod uwagę wszystkie jedenaście dialektów polinezyjskich, ponieważ w niektórych tłumaczeniach przybliżają znaczenie kodowych słów.

Dawni kahuni stworzyli język, który zawierał w sobie kod, nadali słowom tajemne znaczenie za pomocą tworzących je rdzeni. Pewnej liczby słów nie zawierających kodów rdzeniowych używano jako symboli – jak w przypadku słowa wai, oznaczającego wodę, a symbolizującego rodzaj many (energii) używanej przez każde z trzech Ja trójjedynego człowieka.

Słowa – symbole nie tworzyły bezpośrednio kodu, który można było odszyfrować, jednak dopiero złamanie kodu ukrywającego tajemną wiedzę umożliwiało zrozumienie skomplikowanych znaczeń nadanych tym słowom. Dwie części tej ustnej układanki zazębiają się tak doskonale, że można powiedzieć, iż nigdy nie wynaleziono doskonalszego szyfru.

Oprócz skonstruowania języka niemal w całości zawierającego słowa kodowe konieczne było znalezienie sposobu na jego zachowanie dzięki nauczeniu go członków społeczności i sprawienie, by stał się ich codziennym środkiem porozumiewania. Wszystkim jednak co obecnie posiadamy jest język Polinezyjczyków, oraz kod ukryty w wielu istniejących dialektach tego języka, na czele z hawajskim, który stał się głównym językiem kodowym. Po rozszyfrowaniu charakteru kodu, wydaje się on piękny w swojej prostocie i łatwości użycia.

Język został tak skonstruowany, że wyrazy się prawie nie zmieniły, by wskazywać na czas gramatyczny, moment, w którym dana czynność została wykonana, rodzaj itp. Przypadek i liczbę oznaczono przez dodanie krótkiego rdzenia do głównych form czasowników, rzeczowników, przymiotników i przysłówków. Tylko zaimki uległy zmianie, lecz z wyjątkiem zaimka au, który oznacza Ja (ego), żaden z nich nie był częścią kodu. Dzięki tej prostocie struktury języka, ktoś nieznający narzecza polinezyjskiego może wziąć „Nowy testament”, w którym wersja angielska i hawajska są zestawione obok siebie, i z pomocą listy słów natychmiast wynajdywać wyrazy kodowe i sprawdzać znaczenie ich rdzeni w celu ewentualnego wykrycia ich tajemnego znaczenia.

Dawni kahuni tworząc kod uważali niższe Ja, czyli podświadomość za jeden z najważniejszych elementów w ich rozwiniętym systemie psychologii, gdyż włożyli wiele wysiłku w skonstruowanie oznaczającego je wyrazu. Zdołali w jego rdzeniu zawrzeć znaczenia kodowe, które dają wyjątkowy opis cech tego elementu. Wyraz ten w pierwotnej formie aunihipili, obecnie unihipili składa się z kilku rdzeni mających znaczenie kodowe.

Słowo aunihipili w powszechnym znaczeniu oznacza:

– konik polny – Egipcjanie wierzyli że dusza powraca do spoczywającej w grobie mumii pod postacią konika polnego;

– kość ramienia i nogi zmarłej osoby – właśnie te kości po oczyszczeniu przechowywano na Polinezji zamiast całej mumii.

Zachowane kości wodzów, których uważano za tak wielkich, że po śmierci stawali się pomniejszymi bóstwami, stanowiły często przedmiot czci. Była to zewnętrzna forma kultu przodków; wewnętrzna, tajemna zakładała, że dobry wódz mógł stać się Au-makua, czyli Wyższym Ja. Gdy misjonarze, którzy przybyli na Hawaje w dziewiętnasty stuleciu, przystąpili do tłumaczenia Biblii na miejscowy język, całkowicie przeoczyli fakt, że kahuni rozróżniali trzy Ja, z których każde miało oddzielną nazwę. Wybrali termin który określał średnie Ja i użyli go dla wszystkich jaźni oraz do określenia Ducha Świętego.

Słowa aunihipili składa się w wielu rdzeni, rdzenie te mogą przylegać do siebie lub nakładać się na siebie, w rdzeniach tych ukryte jest wiele znaczeń kodowych opisujących trzy Ja człowieka:

Prawda w języku kodowym, czyli mana oia znaczy, prawda, coś w co się wierzy, ale też kontynuować, trwać, pozostawać takim samym, oraz potwierdzać prawdę. Wyraz ten wskazuje na przekazywanie takiego samego, niezmienionego myślokształtu w modlitwie ha, czyli należy potwierdzać ten sam przekazywany obraz.

Światło w języku kodowym określa rdzeń la. La jest rdzeniem w słowach, które opisują Wyższe Ja. Światło La, jest to święty symbol Wyższego Ja reprezentowany przez Słońce, jako dawcę życia na Ziemi. Ra lub La oznacza także Słońce, w jednym z polinezyjskich dialektów używanym jako język kodowy. Taka symbolika była źródłem kultu Słońca w starożytnych religiach. „Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi” (J1:10-12).

Światło jako życie, lub dosłownie życie ze światła, oznacza manę czyli energię życiową w obrębie trzech jaźni. Oznacza to, że nie może być światła i życia bez energii wyższej jaźni i przepływu tej energii pomiędzy jaźniami. Energia życiowa jest potrzebna do życia człowieka ale także do życia wyższej jaźni. Światło znaczy także światło dzienne lub słoneczne, oraz ścieżkę lub drogę jako promień światła.

Ścieżka oznacza ścieżkę lub drogę do Wyższego Ja, wzdłuż nici aka. Lub odwracając tą symboliczną podróż, można powiedzieć, że to Wyższe Ja nawiązuje kontakt z człowiekiem. Ścieżka w wierzeniach hinduskich oznacza życie w ciągu wielu reinkarnacji.

W wersecie Jana (14:6) napisano: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. Przyjść do Ojca przez kogoś ma znaczenie tylko symboliczne. Jezus w znaczeniu kodowym powiedział, że jedyna ścieżka czyli droga do Wyższego Ja prowadzi przez nić aka. Kodowe słowa światło i prawda ukazują mechanizm rytuału ha za pomocą którego można wykorzystać nić aka jako drogę.

Jezus wielokrotnie mówił jako człowiek i jako Wyższe Ja. „Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze. Ducha Prawdy którego świat przyjąć nie może ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie ponieważ u was przebywa i u was będzie. Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was” (J14:16-18). Tajemniczym Pocieszycielem jest Wyższe Ja, ponieważ o nim mówi się „duch prawdy”. A w domyśle że on jako Wyższe Ja jest prawdą.

Jezus był kahuną, określany był słowem cieśla i syn cieśli, słowo cieśla w kodzie tłumaczy się jako kahuna. Zawód uczniów był określany jako rybacy. Rybak w kodzie oznacza wysoki stopień rozwoju duchowego osiągnięty przez wybranych. Wszyscy oni gotowi byli przyjąć tajemne nauki, umożliwiające im pod koniec obecnej inkarnacji osiągnięcie poziomu Wyższego Ja. Sieć jest symbolem pułapki, która chwyta nieświadomych niebezpieczeństwa i blokuje ścieżkę do Wyższego Ja. Apostołowie porzucili sieci i poszli za Jezusem, świadczy to, że ich ścieżki do Wyższego Ja zostały odblokowane.

Ciąg dalszy nastąpi

Autorstwo: Stan Rzeczy
Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: WolneMedia.net

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.