Dzieje Słowian i świata na tle religii – 2

Opublikowano: 22.02.2022 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2791

Nasza galaktyka i system słoneczny

Widzialną część naszej galaktyki stanowi dysk utworzony z miliardów gwiazd, które grupują się w czterech wygiętych rękawach/ramionach. Z Ziemi widzimy galaktykę od żebra w charakterze Drogi Mlecznej. Samo słowo „galaktyka” pochodzi od greckiego słowa „galactikos” – „mleczny”. Dlatego naszym obserwacjom galaktyczne rękawy są praktycznie niedostępne i współczesna nauka uważa, że ich są dwa. Faktycznie są cztery, a nasi dalecy przodkowie o tym wiedzieli.

Szeroko używany znak swastyki jest znakiem, oznaczającym naszą galaktykę i powiązany jest z symbolem centralnej Gwiazdy Polarnej wyznaczającej oś wszechświata. Jest też odpowiednia runa w starym h’aryjskim piśmie ją oznaczająca. Swastyka, jako symbol solarny obrazujący Słońce, jako centrum obracającego się systemu planetarnego i gwiezdnego, zastąpiło Gwiazdę Polarną znacznie później.

Nasza galaktyka nie zawsze istniała i nie zawsze będzie istnieć. Galaktyki we wszechświecie rodzą się z pierwotnej pramaterii (ciemnej energii), następnie mija ich cykl rozwoju i umierają, żeby znów dać życie nowym galaktykom. Innymi słowy, we wszechświecie odbywa się fluktuacja materii w obszarze i w czasie. Cykl rozwoju każdej galaktyki opisano w wedyjskiej „Księdze mądrości”.

Życie wszystkich formom materii na różnych jej poziomach rozwoju, przejawia się na określonych stopniach jej ewolucji. Dokładnie tak samo dzieje się przy wykształceniu materii w charakterze gwiazd i planet w tym zakresie, który znamy. Z początkiem ukształtowania się naszej galaktyki, gwiazdy zaczęły zapalać się bliższej jej centrum. A więc i życie po raz pierwszy powstało właśnie tam. Dlatego największy poziom rozwoju fizycznego, technicznego i duchowego osiągnęli ludzie, którzy żyją bliżej centrum galaktyki. Cywilizacje które rozwijały się bliżej jej centrum, osiągnęły określony wysoki poziomu rozwoju technicznego, przy którym była możliwa budowa międzygwiezdnych statków kosmicznych i podróży kosmicznych. Ludzie i inne istoty, którzy osiągnęli wysoki poziom rozwoju technicznego i znają technikę kosmiczną, postrzegani są jako bogowie przez ludzi i istoty których rozwój rozpoczął się później.

Słowiano-aryjskie „Wedy” opowiadają o tym, że we Wszechświecie istnieje mnóstwo światów na takim poziomie rozwoju jak nasz, oraz na innych poziomach rozwoju, w tym też na bardzo subtelnych poziomach. Przejście żywej istoty rozumnej z jednego świata w subtelniejszy świat (o wyższym poziomie energetycznym) możliwe jest tylko ze stratą gęstości materii ciała fizycznego. Wiąże się to z rozwojem wszystkich wyższych sfer duchowości. Dlatego istnieje tak zwana Złota Droga Rozwoju Duchowego, która posiada swoje prawidłowości, związane przede wszystkim z dostępnością wiedzy.

Nasz system słoneczny znajduje się w rękawie Oriona bliżej peryferii galaktyki, w odległości około 2/3 od jej centrum. Dlatego życie w nim mogło pojawić się dwoma drogami; samo-powstać, albo zostać przyniesione przez bardziej rozwinięte cywilizacje z gwiazd, które znajdują się bliżej centrum galaktyki. „Wedy” opowiadają, że ludzie zjawili się na Ziemi podczas ich migracji z planet innych gwiezdnych systemów na wielkich kosmicznych maszynach latających. A na Ziemi do tego czasu były tylko rośliny i zwierzęta, oraz hominidy ziemskie (Homo erectus), które nie zdążyły jeszcze przejść drogi ewolucji do poziomu istot rozumnych, którymi są ludzie.

Nasi dalecy przodkowie posiadali bardzo dokładne dane nie tylko o galaktyce, ale też o naszym systemie słonecznym, dużo większe niż my teraz. W szczególności, doskonale znali jego historię i budowę. Wiedzieli, co wchodzi w skład naszego układu słonecznego, nazywanego systemem Jaryły-Słońca; wchodzi mianowicie 27 planet i dużych asteroid, nazywanych „ziemiami”.

Nasza planeta nosiła nazwę Midgard-Ziemia. Obecnie w imieniu (nazwie) której na dzisiejszy dzień została tylko rodowa nazwa – Ziemia. Inne planety także posiadały inne imiona (nazwy): Ziemia Horsa – Merkury (Hermes), Ziemia Mercany – Wenus (Afrodyta), Ziemia Oreja – Mars (Ares), Ziemia Peruna – Jowisz (Zeus), Ziemia Striboga – Saturn (Kronos), Ziemia Waruna – Uran (Uranos), Ziemia Nija – Neptun (Posejdon), Ziemia Wija – Pluton (Hades), Ziemia Indra – Chiron.

Nasza Ziemia znajduje się praktycznie na granicy, która dzieli centralną, sprzyjającą dla życia część galaktyki, od peryferyjnej jej części, w której wyczuwa się brak bogactw naturalnych i rzecz najważniejsza, energii (Inglii). Wszystkie te braki wyraźnie widoczne są w ramach naszej planety: na biegunach – zimno i lód, na równiku – upał i pustynia, w średnich szerokościach – nawet w jednym i tym samym miejscu występują zmiany pory roku. Ponadto pojawiające się w wyniku precesji Ziemi z okresem 25 920 lat ochłodzenia, a nawet potopy zmuszające do migracji ludzi i zwierzęta. Ludzie muszą walczyć o przetrwanie.

Im bliżej do centrum galaktyki, przy planetach posiadających po kilka Słońc, cała ich powierzchnia równomiernie jest nagrzewana, a planety bogate są w złoża naturalne. Ludzie mają naturalnie zapewnione możliwości do życia. Całe ich działanie skierowane jest na poprawne przedłużenie rodu, na troskę o bliskich, na gromadzenie i przekazywanie wiedzy, na rozwój duchowości.

Ciąg dalszy nastąpi

Autorstwo: Stan Rzeczy
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.