Dzieci wierzące, że są trans, przechodzą przez krótkotrwałą fazę

Opublikowano: 04.11.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1334

Dzieci, które wierzą, że są trans, prawdopodobnie przechodzą przez krótkotrwałą fazę – stwierdziła brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (NHS), przedstawiając nowe wytyczne dla lekarzy.

Lekarze powinni być otwarci na „zbadanie wszystkich rozwojowo odpowiednich opcji” z młodymi ludźmi, którzy uważają, że są trans, ale powinni być „świadomi, że może to być przejściowa faza”. Szefowie służby zdrowia zauważyli, że w „większości przypadków niezgodność płci nie utrzymuje się w okresie dojrzewania”. Wytyczne mówią, że „społeczna transformacja” nie powinna być dłużej postrzegana jako „neutralny akt” z powodu znaczących skutków, jakie może mieć na psychikę dziecka.

Polega ona na tym, że osoba żyje jako osoba o innej płci niż jej płeć biologiczna, ale nie przyjmuje leków w celu zmiany, takich jak kontrowersyjne środki blokujące dojrzewanie lub hormony. Osoba może zmienić swoje imię, zaimki i ubierać się w ubrania związane z płcią przeciwną. Może ona również korzystać z łazienek odpowiadających jej preferowanej tożsamości, a nie płci biologicznej.

Wytyczne określają, że medycy powinni starannie rozważyć zachęcanie dzieci przedpokwitaniowych do transformacji społecznej ze względu na zagrożenia dla zdrowia psychicznego, z którymi borykają się w wieku nastoletnim. „Podejście kliniczne musi mieć na uwadze ryzyko niewłaściwej zmiany płci i trudności, jakich dziecko może doświadczyć w powrocie do pierwotnej roli płciowej po wejściu w okres dojrzewania, jeśli niezgodność płci nie utrzyma się w okresie dojrzewania” – czytamy w wytycznych. Nawet w przypadku starszych dzieci, które są już w okresie dojrzewania, transformacja społeczna powinna być traktowana jako ostateczność w ciężkich przypadkach, sugeruje NHS.

Stella O’Malley, psychoterapeutka i dyrektorka grupy kampanijnej Genspect, powiedziała, że lekarze powinni wziąć pod uwagę ostrzeżenia dotyczące tranzycji społecznej. „Specjaliści pracujący z dziećmi muszą się nad tym zastanowić i upewnić się, że nie powodują nieumyślnie szkody, zapewniając krótkotrwałą ulgę, która prowadzi do długotrwałego niepokoju” – podkreśliła. „W Genspect wierzymy, że dzieci powinny mieć swobodę noszenia dowolnych ubrań, chłopcy powinni mieć swobodę biegania wokół machania różdżkami wróżki w sukienkach księżniczek, a dziewczynki powinny mieć swobodę działania, jakkolwiek chcą, jednak uważamy, że zmiana zaimków nikomu nie pomaga – stwarza więcej problemów niż rozwiązuje” – dodała.

Projekt wytycznych brytyjskiej służby zdrowia (NHS) jest częścią planu zamknięcia wysoce kontrowersyjnej usługi rozwoju tożsamości płciowej (GIDS) w klinice Tavistock, jedynej takiej w Wielkiej Brytanii. GIDS ma zamknąć swoje drzwi na wiosnę po tym, jak kontrola orzekła, że usługa jest niebezpieczna.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: „Daily Mail”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 07.11.2022 22:40

    no, wreszcie w tej sprawie wymyslono coś rozumnego, a nie tylko owczy pęd zgodnie z modą lansowaną od lat przez zarabiających na tym “medykach”.
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.