Dzieci w Pakistanie umierają z powodu suszy

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 180

Pakistański premier Nawaz Sharif odwiedził południowe regiony kraju, które cierpią z powodu suszy. Szef rządu przeznaczył 10 mln dolarów na dofinansowanie obszarów dotkniętych kataklizmem. W ostatnich tygodniach na skutek infekcji i niedożywienia zmarło tam kilkadziesiąt dzieci, podało BBC.

Według Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, tylko w prowincji Sindh w styczniu zmarło 18 dzieci w wieku poniżej pięciu lat, a kolejne 23 w lutym br.

Susza pogarsza trudną sytuację mieszkańców. W Pakistanie rolnictwo jest zacofane, bezrobocie wysokie, a placówki medyczne nie mają wystarczających środków, aby zapewnić pomoc wszystkim pacjentom. Kataklizm wpływa dotkliwie na życie 900 tys. ludzi.

W regiony dotknięte klęską wysyłana jest pomoc humanitarna w postaci żywności i leków. Lokalne media podają jednak, że produkty nie docierają na czas i nie zawsze trafiają tam, gdzie trzeba.

Kolejnym problemem na południu Pakistanu jest epidemia ospy u owiec. Nie można sobie z tym poradzić, mimo że dwa miliony zwierząt było szczepione przeciwko groźnej infekcji.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o