Dzieci – uchodźcy znikają albo idą do ISIL

Opublikowano: 11.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Państwo Islamskie infiltruje obozy dla uchodźców i namawia kobiety i dzieci do samobójczych ataków na terenie Europy, informuje Europejskie Centrum ds. Przeciwdziałania Terroryzmowi i Studiów Wywiadowczych.

To najnowsza taktyka ISIL w obliczu porażek w Syrii i Iraku. Ośrodek odnosi się głównie do obozów na terenie Turcji, ale ostrzega zarazem, że ISIL jest aktywne w obozach w innych krajach. Liban i Jordania są obecnie głównym celem podróży uchodźców z dotkniętych wojną terenów. Wiele ośrodków dla IDP (internally displaced people – ludzi wewnętrznie przesiedlonych) znajduje się w Iraku.

W mediach pojawiły się już raporty mówiące o wykradaniu dzieci z obozów i wcielaniu ich w szeregi ISIL. Za dostarczenie jednego dziecka w Jordanii i Libanie organizacja była skłonna zapłacić 1-2 tys. dolarów. Początkowo dzieci miały brać udział w walce zbrojnej w zamian za pensję wypłacaną im samym oraz ich rodzinom. Później ISIL wysyłało ich do Europy w celu przeprowadzania samobójczych ataków.

Raport Europejskiego Centrum podkreśla rozpaczliwą sytuację młodych ludzi przebywających w obozach, co czyni ich łatwym łupem dla ISIL, które obiecuje im wyjazdy do Europy.

Kolejnym problemem w obozach w całej Europie są zaginięcia dzieci pochodzących z Syrii i Iraku. Około 200 tysięcy nieletnich przedostało się na kontynent z terenów objętych wojną, z czego 10 000 nie było pod opieką rodziców. Raport mówi o zniknięciu 30 tysięcy dzieci, w tym 5000 z terenu Włoch, tysiąca ze Szwecji i wielu tysięcy z Niemiec. Raport dotarł do informacji mówiących o 450 francuskich dzieciach i 100 belgijskich, które walczą w szeregach ISIL. Siły bezpieczeństwa Niemiec są zaniepokojone, że powracający z Syrii i Iraku nieletni mogą stać się nowymi rekruterami Państwa Islamskiego w Europie.

Autorstwo: Borsuk
Na podstawie: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o