Dzieci uchodźców nie będą uczyć się osobno

Opublikowano: 06.04.2018 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 335

Ministerstwo wydało oświadczenie, w którym przyznaje, że pod presją mediów oraz organizacji pozarządowych rezygnuje z wprowadzenia przepisów umożliwiających gminom stworzenie osobnych szkół w ośrodkach dla uchodźców. Dzieci oczekujące na azyl w Polsce będą nadal „z automatu” wędrować do zwykłych szkół.

„W wyniku ponownej analizy projektu rozporządzenia MSWiA zmieniającego rozporządzenie w sprawie regulaminu pobytu w ośrodku dla cudzoziemców, MSWiA zaprzestało prowadzenia prac nad tym projektem. Tym samym prace nad rozporządzeniem nie będą kontynuowane” – napisał rzecznik ministerstwa. Presję na resorcie wywierali dziennikarze, Rzecznik Praw Dziecka oraz UNICEF.

Do planów ministerstwa krytycznie odniosła się nawet Anna Zalewska. „Wbrew niektórym opiniom – takie oddzielenie dzieci-cudzoziemców od ich polskich rówieśników nie tylko nie stanowiłoby adekwatnej odpowiedzi na pojawiającą się niechęć społeczności lokalnych do obcokrajowców, ale prowadziłoby zapewne do jej nasilania się na zasadzie obawy i odrzucania tego, co obce i inne. Wzajemne poznanie się jest najlepszą metodą walki ze stereotypami” – udowadniał RPD Marek Michalak.

Ministerstwo najpierw wydało „sprostowanie”, w którym podkreślało dobrowolność zastosowanego rozwiązania: to gminy miałyby decydować o tym, czy dane dzieci „nadają się” do polskiej szkoły, czy też powinny uczyć się w ośrodku, wyłącznie w swoim gronie. Krytyków projektu to nie przekonało: nadal mieli obawy, że samorządy będą prawa nadużywać i izolować dzieci cudzoziemców „na wszelki wypadek”. Zamiast tego organizacje domagały się większego wsparcia dla nauczycieli prowadzących wielokulturowe klasy, a także uwzględnienia różnic kulturowych w programach nauczania. Zamiast segregacji, zaproponowano zajęcia antydyskryminacyjne.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Youpidou
Użytkownik
Youpidou

,, (…) a także uwzględnienia różnic kulturowych w programach nauczania. Zamiast segregacji, zaproponowano zajęcia antydyskryminacyjne. ”

Typowe, ktoś ma szanować obcą kulturę i zwyczaje nade własne.
Tylko właśnie, co to jest za ,,polska” kultura a co to znaczy ta ,,inna”.
Bo głównie co przychodzi na myśl w XXI wieku religia = kultura. – nie jedzenie, tańce, muzyka…
mamy XXI wiek i człowiek może ( w Europie np.) wejść w internet i posłuchać muzyki, zapisać się na tańce [oczywiście zagraniczne, nie na krakowiaka] czy pójść zjeść hinduskie danie…
z religią jest inaczej, bo została narzucona przez osoby trzecie [mama, tata, dziadek – opiekun]

Wszystkie 3 religie abrahamowe, po zamachach [jak by je nazwać] chodzą w ramię w ramię walcząc z terroryzmem, choć one go stworzyły i nadal pogłębiają.

pozwolenie na lekcje religii w jakiejkolwiek formie jak i pozwalanie na identyfikację religijną w szkołach ( w szczególności w podstawówce ) winno być zabronione – nie może dojść do absurdu, gdy ktoś nie chce zinterpretować np. bibli, tylko dla tego bo ktoś nie uznaje tej wiary ( jest muzułmaninem) .
~~~~~~~~~~~~~
To te dzieci powinny nauczyć się np. podpalania MARZANNY na dzień wiosny, krótkie fakty historyczne dotyczące Polski… a nie na odwrót – to jest poroniony pomysł.

polach
Użytkownik
polach

wynaradawianie młodych Polaków ciąg dalszy…chcą wymieszać ludziki aby stracili swe korzenie i przyjęli obce modele społeczne aby elity miały łatwiej w zarządzaniu stadami…