Działaczka ONR przed sądem za mowę nienawiści

Opublikowano: 17.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 361

Jest akt oskarżenia przeciwko działaczce nacjonalistycznej, która podczas manifestacji we Wrocławiu straszyła uchodźcami, którzy gwałcą i ścinają głowy oraz żydowskimi imperialistami, który według niej sprawują w Polsce realną władzę.

Według prokurator Małgorzaty Klaus, rzeczniczki Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, w sprawie szefowej dolnośląskiego ONR-u, Justyny H., zgromadzono jednoznaczny materiał dowodowy. Oskarżenie dotyczy manifestacji “W obronie chrześcijańskiej Europy” z 27 września 2015 r. Nacjonaliści przemaszerowali wówczas przez Wrocław, wykrzykując m.in. “Cała Polska śpiewa z nami, wypier… z uchodźcami”. Liderka dolnośląskich struktur organizacji płomiennie przemówiła do zebranych czterech tysięcy osób na wrocławskim rynku. “Oni uważają, że białe kobiety niemuzułmańskie trzeba gwałcić. Biała Europa zmierza ku upadkowi. Rządzą nami żydowscy imperialiści, a przybysze wyrżną nas wszystkich w pień. Przyjadą po dzieci, staruszki i wszyscy będziemy bez głów! Nie pozwolimy, by islamskie ścierwo zniszczyło naród polski!” – perorowała.

Odrębne przesłanie narodowcy mieli dla Ewy Kopacz, ówczesnej szefowej rządu. Premier, nazwana “starą k…”, jak głosił transparent, miała zawisnąć na sznurze za “zdradę narodu”.

Po manifestacji wrocławska prokuratura otrzymała kilka wniosków o ściganie uczestników i organizatorów marszu z powodu nawoływania do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym i narodowościowym. Teraz przeciwko Justynie H. powstał akt oskarżenia. Działaczka szuka pomocy u ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Gazeta.pl cytuje jej wpis na facebookowym profilu, gdzie nacjonalistka skarży się, że jest “ciągana do odpowiedzialności karnej z powodu stwierdzania powszechnie znanych faktów na temat fundamentalnego islamu”.

Działaczka ONR sugeruje również, że nie powinna być karana, gdyż działała z – jakżeby inaczej – patriotycznych pobudek. Zdaniem Justyny H. uczestnicy demonstracji patriotycznych w Polsce są szykanowani przez policję i prokuraturę, i pyta, co minister Ziobro zamierza zrobić dla poprawy tej sytuacji. Wreszcie pyta Ziobrę, “czy jest możliwe, że na wszczęcie postępowania przeciwko niej mogły mieć wpływ czynniki o charakterze politycznym, a szczególnie nacisk władz miasta Wrocławia i lewicowych kręgów politycznych wspierających masowe sprowadzanie imigrantów do Polski”.

Co odpowie minister?

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Pires 17.07.2016 11:09

  No ciekawe co odpowie. Z tego co tu przeczytałem to chyba nic złego nie powiedziała więc dobrze by było gdyby teraz mieszkańcy Wrocławia zorganizowali wiec poparcia i solidarności z Justyną H. To by pokazało, że zgadzamy się z jej poglądami i że nie godzimy się na ograniczanie wolności słowa w imię tzw poprawności politycznej.

 2. adambiernacki 17.07.2016 13:07

  Nazizm sądzi Polkę za bycie Polką.

 3. luzak1977 17.07.2016 19:41

  O tej realnej władzy, to chyba się nie pomyliła.

 4. 8pasanger 17.07.2016 23:23

  Nawolywanie do nienawisci na tle rasowym,narodowosciowym i religijnym jest przestepstwem.Chcemy powtorki NSDAP?To dawajmy zbirom z ONR hasac swobodnie.Skonczy si e to krwawo i marnie jak dla Niemcow w 1945 krajem w ruinie i gora trupow.

 5. Aida 17.07.2016 23:39

  Czy gdyby tam padło “katolickie ści…” to też by było nawoływanie do nienawiści. Przecież nie wymienia nikogo z nazwiska, nie powiedziała że trzeba kogoś pobić. Inaczej chyba rozumiem nawoływanie do nienawiści. Musiałabym posłuchać całej wypowiedzi, by wyrobić sobie zdanie, tutaj jest wyrwane z kontekstu, wiec tak nie razi.

 6. 8pasanger 19.07.2016 22:46

  A jakby BNP na wiecu w Londynie zaśpiewało: cała Brytania śpiewa z nami wy….ć z Polaczkami!(albo z polskimi małpami) to byłoby to wzywanie do nienawiści czy niewinna pioseneczka?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.