Dyrektorka szkoły zwolniona za antysemicki monodram

Opublikowano: 31.10.2018 | Kategorie: Edukacja, Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Dyrektor szkoły dla dziewcząt Bishop Strachan School w Kanadzie, Judith Carlisle, została zwolniona po inscenizacji satyrycznego monodramu z mocnymi elementami antysemickimi. Rada szkoły obwieściła, że „nie udało się ustalić wspólnych planów na przyszłość”.

Carlisle objęła stanowisko dyrektora szkoły rok temu. Wcześniej pracowała w Oxford High School, niezależnej szkole dla dziewcząt w Wielkiej Brytanii. 17 października w torontońskiej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez brytyjską grupę teatralną. Był to monodram oparty na „Kupcu weneckim” Williama Szekspira. Adaptacja szczególnie uwypuklała antysemickie treści zawarte w oryginale, na co poskarżyli się potem rodzice w liście wysłanym do rady szkoły. W przedstawieniu podobno pojawiały się próby powiązania antysemityzmu z holokaustem, a w niektórych scenach od widzów oczekiwano, by krzyczeli „Alleluja” w odpowiedzi na hasła typu „spalić synagogi”, „zabrać im święte księgi” czy „spalić Żydów”. Miało to przypominać o „praniu mózgów” młodzieży przez Hitlera przed holokaustem. Rodzice, którzy złożyli skargę, zauważyli, że dorośli zrozumieliby ten kontekst, ale dla nastolatków takie treści nie były właściwe.

Władze szkoły w końcu przyznały, że uczniowie nie byli odpowiednio przygotowani do inscenizacji i przeprosiły. Zapewniły, że szkoła będzie się uczyć na własnych błędach, prowadzi przegląd procedur i dołoży wszelkich starań, by podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

Carlisle jeszcze przed zwolnieniem oświadczyła, że nigdy świadomie nie naraziłaby uczniów na znieważenie. Podkreśliła, że nigdy dotąd nie było tak ważne, by uczyć młode kobiety postępowania w „niekomfortowych” sytuacjach społecznych i uczestnictwa w debatach na tematy społeczne. Jeśli chcemy wykształcić pokolenie silnych i niezależnych kobiet, musimy się tego trzymać w chwilach kontrowersji.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

W temacie antysemityzmu polecam książkę Jacka Bernstein’a “Życie amerykańskiego Żyda w rasistowskim, marksistowskim Izraelu”. Autor nie żyje, zlikwidowany przez mossad.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

a gdzie kupić ta książkę ?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ