Dyrektor Mozilli ustępuje pod wpływem nagonki

Opublikowano: 05.04.2014 | Kategorie: Seks, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 279

Brendan Eich, dyrektor wykonawczy Mozilli, zrezygnował ze stanowiska, które piastował przez niecałe dwa tygodnie. Ustąpił pod naciskiem osób, którym nie spodobało się, że przed laty wsparł finansowo kampanię na rzecz zakazu małżeństw homoseksualnych.

W 2008 roku Eich przekazał dwa datki po 500 USD każdy na rzecz grupy dążącej do zmiany kalifornijskiego prawa pozwalającego na zawieranie małżeństw osobom tej samej płci. Gdy Eich został szefem Mozilli część developerów, organizacje skupiające homoseksualistów oraz część użytkowników Firefoksa zaczęli wyrażać niezadowolenie, że prominentne stanowisko powierzono komuś o poglądach, jakie im się nie podobają.

Początkowo i Mozilla i Eich, który pracuje w tej firmie od samego początku i jest współzałożycielem Mozilla Foundation, bronili się w internecie, zapewniali, że prywatne poglądy Eicha nie będą wpływały na jego pracę i nie zamierzali ustąpić. Ich opór trwał jednak krótko, a do jego złamania przyczynił się popularny serwis randkowy OkCupid, który wezwał do bojkotu Firefoksa i zaczął swoim użytkownikom korzystającym z tej przeglądarki wyświetlać planszę zachęcającą do porzucenia programu Mozilli.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: CNN
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

no dokładnie, potępili go za nietolerancyjność, a sami jaki dali przykład nietolerancji wobec jego stanowiska?

Marcin777
Użytkownik
Marcin777

To jest po prostu nagonka homoseksualistów, ich kręgi rosną w siłę. To ma być tolerancja? Teraz to już normalni heteroseksualni ludzie są dyskryminowani nie homoseksualiści!

aZyga
Użytkownik
aZyga

@agama jaka nietolerancyjność ? Bo chłop przekazał kiedyś jakiś datek ? A gdyby im przekazał to byłby cacy ? Oni niewiedzą co to tolerancja, a jej wymagają. Gdzieś czytałem wypowiedź jakiegoś znanego geja, który zmieszał z błotem tę organizację i odcina się od niej – i to jest tolerancja.
Będę musiał zmienić przeglądarkę – może macie jakieś propozycje ?

Konter
Użytkownik
Konter

W takim razie ja bojkotuję Firefoxa dopóki Brendan Eich nie powróci na stanowisko dyrektora.

agama
Użytkownik

tak, co komu do czyjegoś prywatnego życia? Chcą się żenić, niech się żenią. Jakim prawem ma ktoś tego zabraniać? Tak samo geje nie mogą się wtrącać gdzie nie trzeba jak chcą, żeby ich prawa szanowano. Że coraz więcej gejów, to kogo to dziwi jak wszędzie soja i faceci albo niewieścieją albo tolerancję zmieniają?

23
Użytkownik
23

dobrze ze go wylali, bo wspieral kampanie przeciw wolnosci.
nie ma litosci dla wrogow wolnosci :)

Bakaliowy_Muffin
Użytkownik
Bakaliowy_Muffin

Co do przeglądarki, nie ma pańki.
Wybór jest spory: Maxthon (Nie korzystałem), IceWeasel (Fork FF twórców Debiana), dwb (Sam korzystam, choć nie jest dobra dla każdego, obsługa głównie klawiaturą), Midori (znakomita na starsze maszyny), Qupzilla (Podobnie jak midori, lecz bardziej rozbudowana) czy SRware Iron (Modyfikacja chromium, nastawiona na ochronę prywatności i całkowicie pozbawiona szpiegowania ze strony google.)
Szkoda że jedyna duża przeglądarka, straciła moje zaufanie.
O to jedynie z niesnasek osobistych zarządu…
Mi to zalatuje zachowaniem rodem z gimnazjum, gdzie dokuczają “świętoszkowi”.
Ot mentalność Kalego.

edek
Użytkownik
edek

Jestem od lat użytkownikiem firefoxa i w pełni zgadzam się z poglądami tego pana…

cetes
Użytkownik

@ edek

To jest nas conajmniej dwóch.