Dyrekcja szpitala obniży pracownikom pensje

Opublikowano: 06.09.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 276

Zaostrza się spór w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Większość załogi uważa zapowiedzianą obniżkę wynagrodzeń za akt bezczelności ze strony dyrekcji.

Aż 530 osób może dotknąć program cięć zaordynowany przez zarząd placówki. To ponad połowa zatrudnionych. Część z nich obawia się redukcji do poziomu płacy minimalnej, a więc 2100 zł brutto. W powietrzu wiszą również zwolnienia grupowe. Jakie są przyczyny antypracowniczej polityki? Placówka jest zadłużona na 15 mln złotych. Pracownicy nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego cięcia są przeprowadzane głównie kosztem ich uposażeń.

„Restrukturyzacja ogranicza się wyłącznie do obniżki pensji oraz nie przewiduje innych działań mających na celu poprawę sytuacji finansowej szpitala. Pracownicy nie wyrażają zgody na tego rodzaju oszczędności. Nie możemy się zgodzić na dyktat pracodawcy, chcemy aktywnie uczestniczyć w procesie restrukturyzacji” – informuje Józef Krupa, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w COZL.

Co na to decydenci? Dyrekcja szpitala konsekwentnie odmawia rozmów z mediami. Głos zabrał natomiast Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia, który przekonuje, że oszczędności są przejawem dążenia do sprawiedliwości społecznej. „Powstały duże kominy płacowe, ponieważ nowe osoby dostały zdecydowanie większe płace niż personel, który pracował tu od lat. Obecna dyrekcja stara się te kominy zlikwidować. Poza tym, pamiętajmy, że Centrum Onkologii oferuje i tak największe wynagrodzenia spośród lubelskich szpitali” – wyjaśnia w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o