Dyktatura najgorszego rodzaju

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1464

We wtorek chorwacki deputowany do Parlamentu Europejskiego (MEP) i były sędzia Mislav Kolakusic skrytykował Trudeau w Brukseli za „gwałcenie praw obywatelskich” protestujących w konwoju wolności.

Przemawiając w Parlamencie Europejskim, Kolakusic oskarżył premiera Kanady o „dyktaturę najgorszego rodzaju”, wykorzystując ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych do stłumienia pokojowych demonstracji. Przemówienie Kolakusica nastąpiło po wystąpieniu Trudeau w parlamencie, gdzie premier wypowiadał się na temat rzekomych zagrożeń dla demokracji ze strony protestujących na rzecz wolności.

Kolakusic odpowiedział na twierdzenia Trudeau za pośrednictwem chorwackiego tłumacza. „Aby bronić naszych praw i praw naszych dzieci, które zdobyliśmy przez wieki, wielu z nas – w tym ja – jest gotowych zaryzykować własną wolność i własne życie” – powiedział. „Niestety są dziś wśród nas tacy, którzy depczą te fundamentalne wartości”

Kolakusic następnie zwrócił się bezpośrednio do Trudeau. „Kanada, niegdyś symbol współczesnego świata, w ostatnich miesiącach stała się symbolem łamania praw obywatelskich pod twoim quasi-liberalnym butem” – powiedział.

Kolakusic zaatakował Trudeau za zmilitaryzowane rozprawienie się z protestującymi w Ottawie, gdzie jedna kobieta korzystająca z chodzika została stratowana przez policyjnego konia. Odniósł się również do tego, jak Trudeau wykorzystał ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych do zamrożenia kont bankowych protestujących w konwojach i darczyńców. „Obserwowaliśmy, jak depczecie kobiety końmi, jak blokujecie konta bankowe samotnych rodziców, żeby nie mogli nawet zapłacić za edukację i lekarstwa swoich dzieci. Dla Pana mogą to być metody liberalne, dla wielu obywateli świata jest to dyktatura najgorszego rodzaju. Zapewniamy, że obywatele świata, zjednoczeni, mogą powstrzymać każdy reżim, który chce zniszczyć wolność” – powiedział Kolakusic.

Nie jest to pierwszy głośny przypadek, w którym Trudeau został potępiony przez unijnego polityka, chociaż po raz pierwszy skrytykowano go w jego obecności.

Jak donosi „True North”, fińska eurodeputowana Laura Huhtasaari napisała do europejskich urzędników na początku tego miesiąca, domagając się reakcji UE na represje Trudeau. „Przy kilku okazjach UE potępiała łamanie praw człowieka w różnych krajach” – napisała Huhtasaari. „Czy Komisja lub Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa zamierza potępić środki zastosowane przez Kanadę przeciwko pokojowym protestom w kanadyjskiej demonstracji konwoju i jakie jest stanowisko UE w sprawie działań rządu kanadyjskiego przeciwko pokojowym protestom?”.

W lutym rumuński eurodeputowany Cristian Terhes oskarżył również premiera o bycie „tyranem” i „dyktatorem” podczas płomiennego przemówienia w Brukseli.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

18

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.