Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa KPRM

Opublikowano: 01.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1220

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oficjalnie poinformował o złożeniu dymisji. Podziękował od prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wszystkim współpracownikom za 5 lat służby.

Od kilku dni media spekulowały na temat odejścia szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. We wtorek jako pierwsze informację podało radio RMF FM. Z kolei tygodnik Wprost powołując się na źródła z wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczył, że Dworczyka pogrążyła afera mailowa i składowiska śmieci na Dolnym Śląsku.
Dworczyk podał się do dymisji

Ostatecznie, w piątek sam zainteresowany poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że złożył rezygnację z dotychczasowej funkcji, czyli szefa kancelarii premiera. „Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy!” – przekazał wczoraj za pośrednictwem „Twittera” Michał Dworczyk.

Przypomnijmy, że Dworczyk pełnił funkcję szefa KPRM od 19 grudnia 2017 r. Wcześniej był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdy szefem MON był Antoni Macierewicz. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Michała Dworczyka. W gronie kandydatów wymieniano nawet Zbigniewa Hoffmana, lecz otoczenie Mateusza Morawieckiego nie ma do niego zaufania.

Autorstwo: Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.