Dwie osoby zastrzelono obok synagogi w Niemczech

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 403

W pobliżu niemieckiej synagogi w Halle oddano strzały. Dwie osoby zabite, sprawca aresztowany.

Zabójca, który oddał strzały narzekał na feminizm, imigrację i Holokaust. Zabójstwa dokonał 9 października, który jest świętym dniem dla Judaizmu Jom Kipur.

Atakujący transmitował na żywo atak, w którym wrzucił granat na cmentarz żydowski i pozostawił materiały wybuchowe w pobliżu synagogi, ponieważ, nie udało mu się przedostać do środka. Przerażeni uczestnicy uroczystości zabarykadowali się w środku.

Niemiecki „Bild” podał nazwisko podejrzanego. Jest to 27-letni Stephan Balliet, który później został aresztowany po próbie ucieczki taksówką.

Tego wieczoru minister spraw wewnętrznych Niemiec powiedział, że wydaje się to atakiem antysemickim, być może motywowanym prawicowym ekstremizmem, podczas gdy kanclerz Angela Merkel wyraziła „głębokie współczucie”.

Ubrany w mundur wojskowy i kamerę w hełmie mężczyzna zastrzelił kobietę. Zmarła na ulicy. W synagodze, do której usiłował wejść, modliło się 80 osób.

Kolejny człowiek został zastrzelony w pobliżu sklepu z kebabem.

W 35-minutowym wideo zabójca narzekał, że nie udało mu się wejść do synagogi i mówił o Holokauście, prawach kobiet i imigracji.

Świadkowie twierdzą, że napastnik użył także pistoletu maszynowego podczas ataku i wrzucił granat na cmentarz żydowski, pozostawiając rannych.

Improwizowane urządzenia wybuchowe pozostawiono także przed synagogą, gdy przerażony zbór zabarykadował się w środku.

Mieszkańcy Halle zostali początkowo wezwani do pozostania w środku, podczas gdy policja polowała na ewentualnego drugiego napastnika, ale władze obecnie uważają, że był tylko jeden bandyta.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 10.10.2019 18:52

    No proszę, bandyta. Nie terrorysta?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.