Dwa tygodnie aresztu za przypadkowe wejście do USA

Opublikowano: 25.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 640

Cadella Roman, 19 l., turystka z Francji, która wybrała się na jogging na plażę w White Rock, B.C., została aresztowana przez amerykańskie służby graniczne za nielegalne przejście na teren Stanów Zjednoczonych.

Roman nie była świadoma przekraczania granicy. Przyjechała do swojej mamy, która mieszka w North Delta, B.C. Mówi, że akurat był odpływ i zauważyła błotnistą ścieżkę, którą mogła pobiec trochę dalej. Zrobiła sobie zdjęcie i już chciała wracać, gdy podeszło do niej dwóch amerykańskich strażników. Jeden z nich poinformował ją, że przekroczyła nielegalnie granicę przy Blaine w stanie Waszyngton i wszystko zarejestrowały kamery bezpieczeństwa. Roman próbowała tłumaczyć, że zrobiła to przypadkiem i nie widziała po drodze żadnych znaków. Myślała, że strażnicy dadzą jej upomnienie albo mandat i odprowadzą ją z powrotem do Kanady. Tymczasem została aresztowana i przewieziona 200 km na południe do Tacoma Northwest Detention Centre.

Strażnicy pozwolili jej zadzwonić do matki, Christiane Ferne. Ta od razu przywiozła dokumenty córki. Amerykańscy strażnicy powiedzieli jej, że w pierwszej kolejności powinna przedstawić dokumenty Immigration Canada, by mieć pewność, że jej córka zostanie wpuszczona z powrotem.

Roman spędziła dwa tygodnie – od 21 maja do 6 czerwca – w areszcie imigracyjnym zanim urzędnicy po obu stronach się zgodzili by ją wypuścić i przyjąć. Rzecznik prasowy amerykańskich służb granicznych nie chciał komentować konkretnego przypadku Roman, ale powiedział, że każde przejście na teren Stanów Zjednoczonych poza legalnym punktem granicznym jest traktowane jako nielegalne, niezależnie od tego, czy było zamierzone, czy nie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 25.06.2018 13:34

    No tak, znaków nie ustawią a czepiać się będą. Typowe.

    To tak jak z radarami. Informacji brak na znakach tylko poukrywane by kasę nabijać.

  2. Abomingo 25.06.2018 18:11

    …niebawem nie będzie chętnych nawet za dopłatą by tam zaglądać 😉 …..jeszcze troszkę ………

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.