Duże emisje gazów wulkanicznych w Yellowstone

Opublikowano: 09.07.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Pojawiają się niepotwierdzone informacje na temat rosnącego stężenia gazów wulkanicznych w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone. Oprócz tego obserwuje się ciągle zwiększoną aktywność gejzerów co odbija się w postaci wielu mikrotrzęsień ziemi.

Naukowcy zbadali ostatnio emisje gazów. Wcześniej około lutego odkryto, że Yellowstone emituje duże ilości helu. Potem doszło do silnych trzęsień ziemi w obrębie kaldery. Niestety przestał działać popularny serwis www.isthisthingon.org umożliwiający obserwowanie aktywności Yellowstone. Pozostaje śledzenie zjawisk sejsmicznych na stronie Uniwersytetu Utah, które są dostępne i wskazują na sporą ilość zjawisk sejsmicznych w ostatnich dniach.

Oprócz zwiększonej aktywności gejzerów rośnie też podobno temperatura wody z nich wytryskującej. Jest ona średnio o 5 stopni cieplejsza niż ta notowana w poprzednich latach. Dodatkowo rośnie też temperatura gleby w obrębie kaldery.

Cały czas dochodzą też informacje o zjawiskach, które zwykle były widoczne na krótko przed wybuchem innych wulkanów. Następuje na przykład wzrost gruntu co podnosi Jezioro Yellowstone. Zostały też wykryte bardzo duże ilości gazów zwanych takich jak siarkowodór i dwutlenek siarki. Gdy gazy te bywały wykrywane w innych wulkanach, bywało to zwykle na krótko przed ich erupcją.

W społeczeństwie amerykańskim nadal propaguje się wiadomość, że Yellowstone wykazuje oznaki przygotowania do erupcji. Teoria spiskowa zakłada, że rządzący nie mówią celowo tego co się dzieje w obrębie tego superwulkanu, aby nie wzbudzać paniki jaką wywołałaby informacja o nadchodzącej erupcji. Trzeba przyznać, że wyłączanie dostępu do usług takich jak www.isthisthngon.org raczej nie ułatwia transparentności w zakresie odbioru zagrożenia przez opinię publiczną.

Trzeba zaznaczyć, że naukowcy ostatnio wypowiadali się na temat Yellowstone już kilkukrotnie i zawsze w uspokajającym tonie. Jednak wielu osobom to nie wystarcza, i im bardziej władze uspokajają tym bardziej Internet zostaje zalany informacjami o niebezpiecznej aktywności wulkanicznej w samym centrum USA.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
skyhigh
Użytkownik
skyhigh

źródła, jakie są źródła tych informacji, bez źródeł to same pierdoły

staryzenek20
Użytkownik
staryzenek20

Kanadyjska stacja CBC opublikowała materiał o Yellowstone w szczycie oglądalności oraz na swojej stronie internetowej opublikowała kompletny instruktaż jak się zachować i co robić w razie wybuchu Yellowstone.
http://www.cbc.ca/doczone/episodes//supervolcano-yellowstones-fury
http://www.cbc.ca/doczone/features/how-to-prepare

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ