Duda rozmawiał z Komitetem Żydów Amerykańskich

Opublikowano: 27.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1894

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Komitetu Żydów Amerykańskich. Komunikat z rozmów jest bardzo lakoniczny, bo można dowiedzieć się z niego głównie o poruszeniu tematu ukraińskich uchodźców oraz aktualnych relacji polsko-izraelskich.

Komitet Żydów Amerykańskich jest mniej prestiżową organizacją od dużo bardziej znanego Amerykańskiego Kongresu Żydowskiego, ale został założony kilkanaście lat wcześniej. W 1906 roku do życia powołali go amerykańscy Żydzi, którzy chcieli pomóc swoim współwyznawcom zabijanym w pogromach na terenie Imperium Rosyjskiego.

Organizacja cieszy się szczególnym poważaniem głowy państwa, która w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie spotkała się z jego przedstawicielami, również w Stanach Zjednoczonych. Komitet przed ponad pięcioma laty otworzył nawet swoje warszawskie biuro.

W połowie marca dyrektor generalny żydowskiej organizacji, David Harris, opublikował z kolei na „Twitterze” film z podziękowaniami dla naszego kraju. Dotyczyły one postawy polskiego państwa i społeczeństwa odnośnie przyjęcia uchodźców uciekających z Ukrainy.

Kwestia ich pobytu w Polsce miała być jednym z tematów rozmów, które odbyły się wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Poza tym kancelaria Dudy poinformowała, że prezydent podczas spotkania z przedstawicielami Komitetu omówił także „sprawy dotyczące relacji transatlantyckich oraz obecne stosunki polsko–izraelskie”.

Na podstawie: Prezydent.pl, WNP.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 27.04.2022 12:24

    Żyd Duda z żydami terrorystami USA rozmawiał o sprzedaniu i rozgrabieniu Polski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.