Duda odznaczył Mosbacher

Opublikowano: 13.01.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2375

Amerykańska ambasador Georgett Mosbacher zostanie zapamiętana głównie z licznych ingerencji w politykę wewnętrzną. To nie przeszkadza jednak prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który odznaczył ją Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Dużo ważniejsze od naszej suwerenności okazały się bowiem jej zasługi na rzecz baz armii Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Już rano o odznaczeniu kontrowersyjnej ambasador poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Ostatecznie po południu na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja o przyznaniu Mosbacher wspomnianego orderu. W specjalnym oświadczeniu nadanie go Mosbacher „uzasadniono wybitnymi zasługami w rozwijaniu polsko-amerykańskich przyjaznych stosunków i współpracy, za zaangażowanie w działalność na rzecz bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Duda w swoim wystąpieniu podziękował Mosbacher za jej kończącą się właśnie misję dyplomatyczną. Według prezydenta, czas urzędowania ambasador w Polsce był „bardzo intensywny”, a w tym czasie „wiele w relacjach polsko-amerykańskich się wydarzyło”. W uroczystości dodatkowo wziął udział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Głowa państwa i jego serwis internetowy nie ukrywają więc, że największą zaletę Mosbacher jest zakończenie negocjacji dotyczących stacjonowania obcych sił w naszym kraju. Przy okazji odznaczenia przedstawicielki USA przypomniano o szeregu podpisanych umów. Dotyczą one właśnie zasad amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce, a także budowy polskiej elektrowni jądrowej.

W czasie swojej kadencji Mosbacher dała się poznać jako obrończyni amerykańskich interesów, śmiało ingerująca w sprawy wewnętrzne. Do legendy przejdą chociażby jej boje o stację TVN, należącą do amerykańskiego koncernu Discovery. Wraz z prezydentem Donaldem Trumpem lobbowała również przeciwko opodatkowaniu cyfrowych gigantów, cenzurujących zresztą obecnie jej własnego zwierzchnika.

Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 13.01.2021 18:23

  Najgorsza ambasador USA od dawna, a ten ją odznaczył.

 2. hashi 13.01.2021 22:59

  To Duda powinien dostać krzyż zasług za najlepsza laske na kolanach dla USraela.
  Mosbaher wykonała świetny lobbing ale tylko dla amerykańskich koncernów.

 3. Dandi1981 14.01.2021 09:23

  Ona jest zydowka a duda uczy swoje dzieci izrealskiego jezyka bo te bazy przejma polske i zmienia ja w jude za dlugi oraz odszkodowania amerykanie nie beda miec oporow w wyzynaniu polakow i sprawdza sie ich slowa zprzed wojny wasze ulice ,nasze kamienice od tamtej pory uwazaja polske za swoja wlasnosc i najbogatszy narod trzyma za jaja najsilniejsze panstwo i wykorzystuje do swoich interesow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.