Duda odpalił chanukowe świece

Opublikowano: 10.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2108

Podobnie jak w Sejmie, tak i w Pałacu Prezydenckiej doszło do uroczystości odpalenia świec z okazji żydowskiego święta Chanuki. Prezydent Andrzej Duda nie ograniczył swojej aktywności jedynie do obsługi zapałek, dlatego można było posłuchać jego dorocznego bredzenia o tysiącletniej wspólnej historii Polaków i Żydów, czy też o mieszkających w naszym kraju Żydach jako „wielkiej polskiej tradycji”.

Kancelaria Prezydenta już kilka dni temu zapowiedziała uroczystość, którą w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował jeszcze Lech Kaczyński. Tradycję tę podtrzymuje obecnie jego pilny uczeń, dlatego obecna głowa państwa podkreślała znaczenie tego wydarzenia z powodu jego rzekomych związków ze stuleciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Duda twierdził więc, że zapalenie chanukowego świecznika jest symbolem przetrwania Żydów „polskich”.

„Bardzo dziękuję, że możemy w to święto, święto Chanuki – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – spotkać się jako wspólnota ludzi mieszkających w Polsce, jako wspólnota tych, którzy stanowią polskie społeczeństwo, którzy chcą być razem” – bredził więc prezydent, który dodawał, iż Żydzi są „wielką polską tradycją”, a historia współistnienia Polaków i Żydów liczy sobie rzekomo już tysiąc lat.

Podobnie jak w środę w Sejmie, tak i teraz w uroczystości wzięli udział m.in. były ambasador Izraela Szewach Weiss oraz przedstawiciele żydowskiej sekty z organizacji Chabad-Lubawicz.

Na podstawie: Prezydent.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wloczykij 10.12.2018 11:09

    Po owocach ich poznacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.