Duda krytykuje nacjonalizm

Opublikowano: 15.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic zdecydował się przypomnieć sobie lata swojej młodości, spędzone jako działacz Unii Wolności, dlatego w charakterystycznym dla tego środowiska stylu oskarżania idei nacjonalistycznej o wszelkie zło tego świata. Jednocześnie Duda po raz kolejny użył argumentów dotyczących „antysemityzmu”, który jego zdaniem wyklucza z polskiej wspólnoty narodowej, a swoje słowa wypowiedział w dniu publikacji skandalicznego oświadczenia ministerstwa spraw zagranicznych Izraela na temat Marszu Niepodległości.

Największy niepokój prezydenta Dudy spowodowały hasła znajdujące się w kolumnie czarnego bloku, która sformowała się podczas sobotniego Marszu Niepodległości, choć widać wyraźnie, iż były już polityk Prawa i Sprawiedliwości nie do końca je zrozumiał i/lub uznał, iż w jego interesie jest uleganie propagandzie demoliberalnych mediów oraz sporej części ich prawicowych odpowiedników. Duda twierdzi wręcz, iż za hasła dotyczące sprzeciwu wobec bankrutującej w Europie Zachodniej polityki multikulturalizmu były promowane przez osoby „nieodpowiedzialne”, z którymi nie powinni zgadzać się ludzie stawiający znak równości między nacjonalizmem i patriotyzmem.

Dawny działacz Unii Wolności stwierdził przy tym, iż nie można nikogo wykluczać ze społeczności Polaków, a dla niego samego nie ma też znaczenia pochodzenie danego człowieka i fakt „czy jego ojciec był Niemcem, czy był Żydem, czy był Białorusinem, Ukraińcem, Rosjaninem, czy był kimkolwiek innym”. Z tego powodu Duda sprzeciwia się choćby tworzeniu Polski opartej wyłącznie na Polakach, co oczywiście rodzi pytanie, czy obecny prezydent nie ma w takim razie nic przeciwko ściąganiu imigrantów do naszego kraju, co wpisywałoby się w jego politykę dryfowania w stronę środowisk centrowych.

Duda po raz kolejny użył również w swojej retoryce tematu „antysemityzmu”, który jego zdaniem „oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa” (czyli jednak prezydent jest zwolennikiem niektórych form dyskryminacji…?), a także jest elementem „chorobliwego nacjonalizmu”. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, iż słowa głowy państwa wpisują się w wydźwięk skandalicznego oświadczenia, które wczoraj wydało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela. Dyplomacja państwa syjonistycznego stwierdza w nim bowiem, że podczas Marszu Niepodległości doszło do przypadków promowania „ekstremizmu i antysemityzmu”, a polskie władze powinny represjonować organizatorów demonstracji.

Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Duda – marionetka USraela i tyle w temacie.

Husar
Użytkownik
Husar

Dudzie to się ostatnio pomylił Izrael z Polską. Jest prezydentm Polski, a nie Izrela. Gdzie nie pojedzie ględzi o tych żydach. A suma sumarów żydzi Polsce wyrządzili więcej szkód niż pożytku.
Dzwoni Merkel, Duda kładzie reformy sądów. A bez sądów Polacy nei dokonają potrzebnych reform np repolonizacji mediów, czy repolonizacji gospodarki- czli odebrania jej niemcom.

gmozabija
Użytkownik
gmozabija

duda to zyd po gebie a co w srodku ? chyba podobnie, narodowosciowcy to 100 tys biala armia wczorajszym pokazem sily udowodnili ze nie z nami te numery bruner cytując pawlowicz, i niech ciapate czy inne skośne ma się na baczności jakby się tu miało zamiar wybierac, tu nie ma i nie będzie multikulti