Duda krytykuje nacjonalizm

Opublikowano: 15.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 468

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic zdecydował się przypomnieć sobie lata swojej młodości, spędzone jako działacz Unii Wolności, dlatego w charakterystycznym dla tego środowiska stylu oskarżania idei nacjonalistycznej o wszelkie zło tego świata. Jednocześnie Duda po raz kolejny użył argumentów dotyczących „antysemityzmu”, który jego zdaniem wyklucza z polskiej wspólnoty narodowej, a swoje słowa wypowiedział w dniu publikacji skandalicznego oświadczenia ministerstwa spraw zagranicznych Izraela na temat Marszu Niepodległości.

Największy niepokój prezydenta Dudy spowodowały hasła znajdujące się w kolumnie czarnego bloku, która sformowała się podczas sobotniego Marszu Niepodległości, choć widać wyraźnie, iż były już polityk Prawa i Sprawiedliwości nie do końca je zrozumiał i/lub uznał, iż w jego interesie jest uleganie propagandzie demoliberalnych mediów oraz sporej części ich prawicowych odpowiedników. Duda twierdzi wręcz, iż za hasła dotyczące sprzeciwu wobec bankrutującej w Europie Zachodniej polityki multikulturalizmu były promowane przez osoby „nieodpowiedzialne”, z którymi nie powinni zgadzać się ludzie stawiający znak równości między nacjonalizmem i patriotyzmem.

Dawny działacz Unii Wolności stwierdził przy tym, iż nie można nikogo wykluczać ze społeczności Polaków, a dla niego samego nie ma też znaczenia pochodzenie danego człowieka i fakt „czy jego ojciec był Niemcem, czy był Żydem, czy był Białorusinem, Ukraińcem, Rosjaninem, czy był kimkolwiek innym”. Z tego powodu Duda sprzeciwia się choćby tworzeniu Polski opartej wyłącznie na Polakach, co oczywiście rodzi pytanie, czy obecny prezydent nie ma w takim razie nic przeciwko ściąganiu imigrantów do naszego kraju, co wpisywałoby się w jego politykę dryfowania w stronę środowisk centrowych.

Duda po raz kolejny użył również w swojej retoryce tematu „antysemityzmu”, który jego zdaniem „oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa” (czyli jednak prezydent jest zwolennikiem niektórych form dyskryminacji…?), a także jest elementem „chorobliwego nacjonalizmu”. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, iż słowa głowy państwa wpisują się w wydźwięk skandalicznego oświadczenia, które wczoraj wydało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela. Dyplomacja państwa syjonistycznego stwierdza w nim bowiem, że podczas Marszu Niepodległości doszło do przypadków promowania „ekstremizmu i antysemityzmu”, a polskie władze powinny represjonować organizatorów demonstracji.

Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. donkey 15.11.2017 14:52

  Duda – marionetka USraela i tyle w temacie.

 2. Husar 15.11.2017 16:54

  Dudzie to się ostatnio pomylił Izrael z Polską. Jest prezydentm Polski, a nie Izrela. Gdzie nie pojedzie ględzi o tych żydach. A suma sumarów żydzi Polsce wyrządzili więcej szkód niż pożytku.
  Dzwoni Merkel, Duda kładzie reformy sądów. A bez sądów Polacy nei dokonają potrzebnych reform np repolonizacji mediów, czy repolonizacji gospodarki- czli odebrania jej niemcom.

 3. gmozabija 15.11.2017 21:17

  duda to zyd po gebie a co w srodku ? chyba podobnie, narodowosciowcy to 100 tys biala armia wczorajszym pokazem sily udowodnili ze nie z nami te numery bruner cytując pawlowicz, i niech ciapate czy inne skośne ma się na baczności jakby się tu miało zamiar wybierac, tu nie ma i nie będzie multikulti

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.