Drony na Bliskim Wschodzie

Opublikowano: 22.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 393

Stany Zjednoczone budują w Rogu Afryki i na Półwyspie Arabskim sieć tajnych baz samolotów bezzałogowych w ramach kampanii przeciwko powiązanym z al Kaidą ugrupowaniom w Somalii i Jemenie.

Powołując się na przedstawicieli rządu USA gazeta pisze, że jedna z takich baz została już utworzona w Etiopii, a kolejna na Seszelach na Oceanie Indyjskim. Niewielka flota samolotów bezzałogowych wznowiła swoje działania w tym miesiącu, gdy próbne misje udowodniły, że maszyny te mogą efektywnie patrolować stamtąd Somalię.

Jak pisze „Washington Post” amerykańskie wojsko wysyła samoloty bezzałogowe nad Somalię i Jemen również z niewielkiego Dżibuti w północno-zachodniej Afryce, a CIA buduje tajny pas startowy na Półwyspie Arabskim.

Źródło: Euroislam


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Machiawelli 22.09.2011 12:54

    Jakie to tajne bazy skoro o nich piszą?? To czkawka dyplomatyczna którą wypuścili do mediów. Jeżeli naprawdę były by tajne nikt by chyba o nich nie wiedział. A wracając do baz.. to nie stać ich już na utrzymywanie normalnych więc budują stacje dla dronów które są tańsze w użytkowaniu, a efekty i tak pewnie będą mizerne i naznaczone znaczną ilością krwi niewinnych jak w Pakistanie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.