Dr Wanda Półtawska. Życie dla życia

Opublikowano: 09.03.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 787

Dokumentalna audycja radiowa „Doktor Wanda Półtawska. Życie dla życia”, wyprodukowana przez Radio Kraków i Oddział IPN w Krakowie, przy współpracy Stowarzyszenia Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück, wyemitowana 5 grudnia 2021 r. Audycja przybliża losy tytułowej bohaterki, która 2 listopada 2021 r. obchodziła setne urodziny. Jej młodość i dojrzałe życie przypadło na burzliwy i trudny XX wiek, który zapisał się w historii Polski tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej, okupacji niemieckiej i sowieckiej oraz doświadczeniem komunistycznego zniewolenia. Jednak to o II wojnie światowej napisała później: „stała się [ona] dla mnie, jak dla całego mego pokolenia, momentem zwrotnym i choć oczywiście żyłam przedtem, to jednak to, co było przedtem, jakby się nie liczyło”.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.