Dr Marek Bachański czuje się zaszczuty

Opublikowano: 19.08.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 896

Lekarz odpiera zarzuty Centrum Zdrowia Dziecka dotyczące nielegalnej terapii leczniczą marihuaną.

Doktor Marek Bachański napisał list otwarty do ministra zdrowia Mariana Zembali. Dowodzi w nim, że Instytut „w sposób nieludzki i niezgodny z prawdą” podważył jego kompetencje. Dr Bachański przebywał na urlopie, o którym uprzedzał wcześniej dyrekcję placówki. Mimo to w tym czasie zapadła decyzja o zawieszeniu prowadzonej przez Bachańskiego eksperymentalnej terapii lekoopornej padaczki za pomocą leczniczej marihuany. Winą obarczono Bachańskiego – miał nie złożyć stosownych wyjaśnień i nie wystąpić do komisji etycznej o zgodę na prowadzenie dalszej terapii.

Lekarz broni się: wcześniej otrzymał zgodę przełożonych na leczenie grupy poniżej 10 pacjentów. Nikt nie interesował się szczegółami terapii, takimi jak dawkowanie leków. Bachański dostał w tym zakresie wolną rękę. Twierdzi, że proponował badania na większej grupie: 70-80 osób. Zgody nie otrzymał. Lekarz utrzymuje też, że szpital przesłał nieprawdziwe informacje rzecznikowi odpowiedzialności zawodowej, mające wskazywać na to, iż Bachański nie miał kontroli nad sprowadzaniem medykamentów. Skrytykował też terapię zastępczą, jaką jego pacjentom zaproponowało CZD: „Z powodów naukowych jest mi wstyd, że mój zakład pracy zaproponował dzieciom chorym na padaczkę oporną na leki badanie z preparatem stosowanym w stwardnieniu rozsianym u osób dorosłych i mającym ostrzeżenia dotyczące stosowania u pacjentów z padaczką”.

Centrum odpowiedziało oświadczeniem: „Leczenie prowadzone przez dra Marka Bachańskiego nigdy nie zostało — wbrew przepisom i wielokrotnym prośbom Dyrekcji IPCZD, zgłoszone i nie otrzymało zgody Komisji Bioetycznej — a więc było nielegalne. Było prowadzone bez planu dawkowania leków i badań kontrolnych, bez rzetelnej oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia w dokumentacji medycznej pacjentów”. Bachański uważa, że jest to kolejna odsłona szykan, których doznaje od początku roku.

Poseł Andrzej Rozenek pod koniec lipca zapowiedział, że złoży na Centrum Zdrowia Dziecka doniesienie do prokuratury. Ma zamiar poinformować również Okręgową Izbę Lekarską o fakcie dyskredytowania terapii Bachańskiego przez lekarzy, którzy widzieli w nim niewygodną konkurencję. Mowa m.in. o dr. Sergiuszu Jóźwiaku, koordynatorze projektu EPISTOP, w ramach którego walczy się o dofinansowanie w wysokości 10 mln euro za znalezienie skutecznego leku na padaczkę.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 19.08.2015 10:43

  jak zwykle mądry musi się użerać z bandą fanatycznych przygłupów i socjopatów

 2. coldfire91 19.08.2015 11:18

  Marihuana była wykorzystywana od wieków do leczenia różnego rodzaju schorzeń , np. W Stanach robiło się skręty przeznaczone do leczenia astmy.

  Bardzo wartościowy wykład prof. Vetulaniego z PAN nt. marihuany
  https://www.youtube.com/watch?v=9WVdsxe1wT0

  Z powodzeniem stosuje się ją w Czechach , Słowenii lecząc raki mózgu, lekooporne padaczki, czy łagodząc dolegliwości stwardnienia rozsianego. Nasze Państwo rzekomo ” otwarte” na innowacyjność w medycynie , chce przeprowadzić badania na małych dzieciach używają preparatu NIE PRZEZNACZONEGO do leczenia lekoopornej padaczki.

  Zachecam do przeczytania wiadomości od Pana Jerzego Zięby w sprawie sytuacji jaka panuje w Centrum Zdrowia Dziecka i w jaką wplątany został dr Marek Bachański:

  https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1621455928093859

  POLECAM ŚLEDZIĆ WĄTEK NA FACEBOOKU!!!

  https://www.facebook.com/ukryteterapie

 3. dagome12345 19.08.2015 11:28

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
  Jak znam życie to w tej całej sprawie chodzi o cele korporacji , albo jacyś bardzie ustawieni lekarze czekają na jakiś grant (dofinansowanie) albo …..
  Tak czy siak po pewnym czasie dowiemy się prawdy i dam sobie ręką obciąć ,że będzie chodzić o kasę, ale wtedy już to nikogo nie będzie obchodzić.

 4. coldfire91 19.08.2015 12:50

  Moim zdaniem wprowadzenie leczenia za pomocą konopii znacznie obniżyłoby zachorowalność na nowotwory , padaczki, SM, osteoporozę … najlepsze jest to że jest masa prac na ten temat i nikt nie chce się z naszych władz nad tym pochylić . Głównym argumentem jest to że nie ma badań , nie ma grantów na badania, więc prosze bardzo powstała fundacja która chce uruchomić projekt pilotażowy leczenie przy pomocy konopi i przeprowadzić badania kliniczne http://www.polacydlapolakow.pl/

  Cała ta sytuacja znacznie w perspektywie obniży zyski przemysłu farmaceutycznego

 5. adambiernacki 20.08.2015 22:43

  W tej sprawie chodziło o to, że niedokładnie udokumentowane były użyte ilości specyfiku hehe 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.