Dożywocie dla polskiego terrorysty?

Opublikowano: 08.02.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 278

Chciał wysadzić autobus w powietrze, resztę życia może spędzić w więzieniu. Kary dożywotniego pozbawienia wolności żąda dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej dla 22-letniego Pawła R. – studenta, konserwatysty i katolika.

Paweł R. jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa wielu osób, wymuszenie o charakterze rozbójniczym i działanie terrorystyczne. To będzie pierwszy taki proces w Polsce od wielu lat. Śledczy z Dolnego Śląska sformułowali właśnie akt oskarżenia przeciwko „bomberowi z Wrocławia”. 22-latek początkowo przyznał się do winy, jednak potem odwołał swoje zeznania i podczas kolejnych przesłuchań zaprzeczał swoim wcześniejszym słowom oraz odmawiał składania wyjaśnień.

Co się wydarzyło we Wrocławiu 19 maja ubiegłego roku? Na przystanku autobusowym przy ul. Kościuszki eksplodował ładunek, chwilę wcześniej wyniesiony z pojazdu przez kierowcę. O tym, że w autobusie znajduje się torba z podejrzaną, wydającą dziwne odgłosy zawartością, poinformowali prowadzącego pasażerowie. W wyniku wybuchu lekko ranna została kobieta. W toku śledztwa przeprowadzono symulację detonacji ładunku o podobnej konstrukcji w zbliżonych warunkach. Wykazała ona, że gdyby eksplozja nastąpiła w autobusie, liczba ofiar mogłaby być znaczna. Tym właśnie badaniem prokuratura uzasadnia postawienie zarzutu usiłowania zabicia wielu osób.

Kim jest polski terrorysta? Z informacji, które ujawnili zaraz po zdarzeniu dziennikarze wrocławskiej „Gazety Wyborczej” wynika, że Paweł R. miał poglądy wolnorynkowe i konserwatywne. W dyskusjach na portalach społecznościowych wyrażał poparcie dla postulatów Janusza Korwina-Mikke. Trop korwinistyczny potwierdza również rodzaj okupu, jakiego żądał terrorysta. R. groził, że „zrobi drugą Brukselę”, jeśli nie otrzyma 120 kilogramów złota. Warto pamiętać, że polscy wolnorynkowcy domagają się m.in. oparcia waluty krajowej powiązanej z parytetem złota.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

lol

Konter
Użytkownik
Konter

Konserwatysta i katolik mordujący ludzi? To Ci dopiero ciekawostka.

Aida
Użytkownik

I do tego zwolennik Korwina:)
A tak na poważnie, dożywocie? przecież w sumie nic poważnego się nie stało. Czy karze się ludzi za usiłowanie zabójstwa i daje karę jak za zabójstwo?
Może się Lampionów naczytał.