Dowódca marynarki wojennej USA podał się do dymisji

Opublikowano: 09.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 480

Nadgorliwość i lekceważenie zagrożeń wobec marynarzy w czasie pokoju została jednak ukarana. Thomas Modly podał się do dymisji.

Przypomnijmy, co legło u podstaw politycznego trzęsienia ziemi w marynarce wojennej USA. Na lotniskowcu US Navy Theodore Roosevelt wybuchła epidemia koronawirusa, w związku z czym kapitan poprosił dowództwo o ewakuację zarażonych. Odmówiono mu w sposób nader ogólny: „jeszcze nie czas”. Dokładnie całe wydarzenie opisane jest tutaj.

W rezultacie łańcucha następujących po sobie zdarzeń, kapitan lotniskowca, Brett Crozier, od którego zaczęła się cała wrzawa, a który w trosce o swoich ludzi żądał ewakuacji zagrożonych, został zwolniony Formalnym powodem miał być fakt upublicznienia listu dowódcy do dowództwa. Załoga, nie zgadzając się z decyzją przełożonych, demonstracyjnie urządziła odchodzącemu kapitanowi huczną owację. Część załogi i tak, zgodnie z sugestiami kapitana, ewakuowano.

120 tysięcy ludzi podpisało petycję w obronie Croziera. „Jego działania prawdopodobnie uratowały wiele ludzkich istnień. (…) Jest bohaterem i powinien zostać odznaczony”, czytam w niej.

Sekretarz marynarki Thomas Modly nie przepuścił okazji, by zwalnianego kapitana na odchodnym jeszcze obrazić, nazywając go „zbyt głupim lub zbyt naiwnym”, a także nazwał jego działania zdradą. Nagranie tego wystąpienia upubliczniono, po czym rozpętała się burza. W jej efekcie Modly podał się do dymisji. Została ona przyjęta przez sekretarza obrony USA Marka Espera. „Podał się do dymisji na własna prośbę, by lotniskowiec Theodore Roosevelt i cała amerykańska flota mogła płynąć dalej”, powiedział Esper amerykańskim mediom.

Gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że po podaniu się do dymisji Modly osobiście przeprosił kapitana Croziera i jego rodzinę, dodając, że jego działania wynikały z niedostatecznej wiedzy o zaistniałej sytuacji.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 10.04.2020 08:58

    Może wiedział, że to zwykły kaszel i nie wiedział jaka jest panika…. a potem to źle medialnie wypadło.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.