Dotacje dla kultury zależne od liczby kobiet i czarnoskórych?

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1132

Radna skrajnej lewicy w Paryżu domaga się przeliczenia liczby czarnoskórych oraz aktorek występujących na deskach tamtejszych teatrów. Od ich liczby miałyby być uzależnione miejskie dotacje na funkcjonowanie instytucji kultury, bo jak dotąd w niektórych placówkach widoczna jest dominacja mężczyzn.

Alice Coffin ze skrajnie lewicowej partii Europa Ekologia – Zieloni (EÉLV) od października ubiegłego roku reprezentuje miejskie władze w zarządach kilku najważniejszych paryskich ośrodków kulturalnych. Została powołana na swoje stanowisko przez paryską radę miasta, zdominowaną przez partie socjalistycznej i marksistowskiej lewicy.

Głównym zajęciem Coffin jest obecnie opracowywanie nowego systemu dotacji na funkcjonowanie instytucji kulturalnych w Paryżu. Do tego potrzebne są specjalne statystyki, które mają uwzględniać między innymi płeć i kolor skóry aktorów występujących na deskach stołecznych teatrów. Jej zdaniem obecnie widoczna jest bowiem wyraźna dominacja mężczyzn.

Radna skrajnej lewicy przytoczyła przykład jednego z teatrów. W Theatre Paris 14 mężczyźni mają zajmować dwa stanowiska dyrektorskie, natomiast na jego deskach wystawiany jest program z ośmioma mężczyznami i sześcioma kobietami. W przypadku autorów sztuk blisko 4/5 z nich ma należeć do płci męskiej.

Na podstawie: msn.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Collega 17.06.2021 15:04

    To będzie odwrotnie jak w teatrze greckim: kobiety założą męskie maski i jakoś pójdzie 😁
    Zresztą, jak każą grać w maseczkach covidowych, to i tak nie będzie widać kto.
    Damy radę! 🤪

  2. Tallis Keeton 09.08.2021 04:07

    dżisus 🙂 Ona się nazywa Coffin? Czyli po angielsku trumna. Trumna kultury. A co zrobią, jak w jakiejś sztuce będzie rola dla jednej osoby? Będą rzucali monetą? A jak będzie w sztuce tylko jedna rola męska co wtedy zrobią? Tych radnych i innych “kulturoznawców” powinno się odwiesc do psychiatryka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.