Dostawca internetu zablokował „Twittera” i „Facebooka”

Opublikowano: 12.01.2021 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1624

Mały dostawca usług internetowych (ISP) z Idaho postanowił zaprotestować przeciwko cenzurze, blokując swoim użytkownikom dostęp do „Twittera” i „Facebooka”.

„Zauważyliśmy, że „Twitter” i „Facebook” cenzurują naszych klientów i informacje” – oświadczył swoim klientom dostawca usług internetowych T1 WIFI w Priest River.

Dostawca usług internetowych twierdzi, że wszyscy użytkownicy będą domyślnie blokowani przez „Facebooka” i „Twittera”, a ci, którzy potrzebują dostępu, powinni znajdować się na białej liście. Firma twierdzi, że odpowiedziała na wezwania klientów, aby odmówić ich rodzinom i dzieciom dostępu do obu stron internetowych.

Dostawca usług internetowych nie odpowiedział na prośbę o komentarz i nie jest jasne, jakie konkretne mechanizmy zamierza wykorzystać do filtrowania dostępu do obu platform. Dostawcy usług internetowych zazwyczaj filtrują dostęp tylko do wyraźnie nielegalnych witryn internetowych, zwykle za pośrednictwem czarnej listy adresów IP na poziomie serwera nazw domen (DNS).

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: SeattleTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,47 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o