Dość rządów magazyniera!

Opublikowano: 29.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 490

Ponad 30 osób wzięło udział w proteście przez Urzędem Miejskim w mazowieckim Szydłowcu. Pikietę zorganizowali pracownicy miejscowej spółki Wodociągi i Kanalizacja. Ich zdaniem firma prowadzi nieracjonalną politykę kadrową, której skutkiem jest niegospodarność i szkody, jakich doznają kompetentni zatrudnieni.

“Chcemy normalności. A obecna sytuacja jest od normalności daleka” – mówi w rozmowie ze Strajk.eu Zenon Chaba, przewodniczący Związku Zawodowego Międzybranżowego „Razem”. Działacz tłumaczy, że w miejskich wodociągach rządzą trzy osoby: burmistrz Artur Ludew (Porozumienie Samorządowe), prezes zarządu Dariusz Kujbida oraz radny Adam Pietras. Ten ostatni jest prawdziwą szarą eminencją spółki. Zatrudniony od 2015 roku na stanowisku magazyniera i kierowcy, według związkowców ma wpływ na kluczowe decyzje w wodociągach. Jak podają związkowcy, radny zarabia 4800 zł brutto.

“Przy takim układzie nie da się planować rozwoju” – przekonuje Zenon Chaba. “Z jednej strony dzieje się dobrze, bo ukrócono zjawisko wyprowadzania pieniędzy z firmy, a z drugiej lokalna elita dba o własne interesy, nie o spółkę” – mówi związkowiec, jako przykład podając sprawę jednej z pracownic, która wraz z końcem roku będzie musiała pożegnać się z pracą w wodociągach. Dlaczego? Władze spółki nie przedłużyły jej umowy, mimo, że jeszcze w 2017 roku zainwestowały kilkanaście tysięcy złotych w szkolenia doskonalące jej umiejętności. Teraz jednak musi odejść. “Przypuszczamy, że elita ma już kogoś na jej miejsce” – twierdzi Zenon Chaba.

Dzisiaj pod szydłowieckim urzędem miasta zebrali się związkowcy, domagając się podjęcia przez włodarzy rozmów w sprawie zmiany polityki kadrowej. “Burmistrz znalazł dla nas zaledwie kilka minut, my domagamy się stołu negocjacyjnego. Jeżeli on nie chce z nami rozmawiać, my będziemy z nim rozmawiać z pozycji ulicy” – tłumaczą związkowcy w rozmowie ze Strajkiem.

Na pikiecie skandowano m.in. „Siadamy do stołu”, „Dość rządów magazyniera” i „Pieniądze dla gminy, nie dla rodziny”. Burmistrz Ludew nie wyszedł do protestujących. Związkowcy przekazali mu pismo z oczekiwaniami.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.