Dość już tej wolności…

Opublikowano: 07.06.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 565

„Komentarz Konieczny” z kanału eMisjaTv. „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego” – mawiał Benjamin Franklin obserwując jak ludzie z łatwością wyrzekają się własnych praw dla złudnego poczucia komfortu, że ktoś wystąpi w ich imieniu, a nawet będzie myślał za nich. Mimo upływu kilkuset lat nasza mentalność na tym gruncie jedynie się pogłębiła, bowiem staliśmy się wybitnie słabi psychicznie, rozbici społecznie i kompletnie bezbronni. Rządy i korporacje reprezentowane przez „starszych i mądrzejszych” kompletnie odebrały nam nawet wewnętrzną suwerenność, której wyrzekliśmy się dla kilku ulotnych przyjemności i poczucia względnej stabilności. Ten bowiem ma spokój, kto nie kwestionuje rzeczywistości. Porzuciliśmy zatem nasze pełne wartości życia na rzecz jałowej egzystencji, gdzie nikt już nie pyta nas o zdanie. Nikt nawet nie pochyla się, by cokolwiek tłumaczyć. Staliśmy się obserwatorami świata faktów dokonanych, które potrafimy jedynie przyjąć z ich wszystkimi konsekwencjami, lub zlekceważyć i udać, że nas nie dotyczą. Wmówiliśmy sobie, że żyjemy w czasach dobrobytu, gdzie jedynym naszym zmartwieniem jest poczucie komfortu. Chcemy mieć przestrzeń do zabawy, ulubione jedzenie, ciepłą wodę w kranie i poczucie bezpieczeństwa, które de facto jest właśnie tylko poczuciem, gdyż nigdy wcześniej nie byliśmy tak rozbrojeni, nieświadomi i kompletnie poddani woli wąskiej grupy inżynierów naszego świata. Na naszych oczach dostrajają ludzi, manipulują ich emocjami, kreują zapotrzebowanie, wywołują lęki i sterują niczym stadem baranów. A my bezwolnie się na to wszystko godzimy, bowiem każde prezentowane przez nich rozwiązanie jest opatrzone etykietą: „Dla naszego dobra”. Tkwimy zatem w złotych klatkach ze szklanymi sufitami, przez które nawet nie staramy się już sięgać dalej, bo dobrze nam w miejscu, gdzie jesteśmy. Inni przecież mają gorzej, a to krzepiąca myśl, czyż nie?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.