Dorośli migranci w Wielkiej Brytanii udają nieletnich

Opublikowano: 11.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 813

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel powołała zespół specjalnych doradców, których zadaniem jest opracowanie procedur, pozwalających wychwycić dorosłych mężczyzn, którzy w swoich wnioskach o azyl zaniżają swój wiek, udając osoby nieletnie.

Liczba dorosłych osób ubiegających się o azyl, które fałszywie podają się za dzieci, jest „znaczącym problemem” – twierdzi Home Office, ogłaszając powołanie naukowego komitetu doradczego, który popracuje medyczne sposoby sprawdzania wieku osób przybywających do Wielkiej Brytanii.

Resort wpraw wewnętrznych planuje zmienić ustawę o obywatelstwie i granicach, by mieć podstawę prawną do badania wieku osób podejrzewanych o kłamstwo na temat roku urodzenia.

Raport brytyjskiego think tanku Migration Watch UK ujawnił w zeszłym tygodniu, że dwie trzecie wszystkich spraw o azyl złożonych w 2021 roku, w których wiek był kwestionowany, dotyczyło osób w wieku 18 lat lub starszych. Naliczono ponad 1100 takich przypadków.

Niektórzy działacze i lekarze kwestionowali etyczność i wiarygodność stosowania takich środków jak zdjęcia rentgenowskie do oceny wieku wnioskodawcy.

Minister Patel powiedziała: „Praktyka dorosłych mężczyzn, ubiegających się o azyl, a podających się za dzieci, jest przerażającym nadużyciem naszego systemu, któremu położymy kres. Dorośli mężczyźni udający nieletnich uzyskują poprzez oszustwo dostęp do opieki i szkół zarezerwowanych dla dzieci, narażając je na ryzyko”.

Minister spraw wewnętrznych zapowiedziała, że wprowadzi „nowe, naukowe metody oceny wieku osób ubiegających się o azyl, aby powstrzymać te nadużycia”. Poszerzy także kompetencje służb migracyjnych, żeby mogły „dzięki testom solidnie sprawdzać wiek imigrantów”.

Wielka Brytania zamierza skorzystać z doświadczeń krajów, które stosują stosowne procedury medyczne pozwalające ustalić rzeczywisty wiek migranta. Mowa tutaj o „skanach rentgenowskich, tomografii komputerowej i obrazowaniu MRI”.

W związku ze zmianami powołano tymczasowy komitet, składający się z pracowników medycznych, naukowców i pracowników socjalnych. Funkcję przewodniczącej przyjęła antropolog sądowy Susan Margaret Black, członkini Izby Lordów.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.