Dorośli Brytyjczycy NADAL śpią z maskotkami z dzieciństwa!

Opublikowano: 05.06.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

Więcej, niż jedna trzecia dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii przyznała się, że nadal sypia ze swoją maskotką z dzieciństwa. Co więcej – aż 15% przyznało, że bez niej… nie może zasnąć w nocy!

Badanie przeprowadzone przez Hotpoint wykazało, że dokładnie 34 procent wszystkich dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii nadal śpi w łóżku ze swoją ukochaną maskotką z dzieciństwa. Jeszcze większy odsetek – 44 procent – nadal posiada swojego pluszaka, choć niekiedy “mieszka” on w ich rodzinnym domu. Dodatkowo 15% przyznało się, że ma problemy z zaśnięciem bez swojej ukochanej maskotki.

Ale to nie wszystko – 17 procent dorosłych Wyspiarzy w ankiecie zaznaczyło, że gdy poczują się źle przytulają się ze swoim pluszowym misiem, a niemal co dziesiąty (dokładnie 9%) przyznał, że woli spać z pluszakiem, niż ze swoim obecnym partnerem życiowym! 11 procent mieszkańców UK zabiera swojego ukochanego misia na wakacje, a 5% nie rozstaje się z nim na co dzień i… bierze go do pracy!

Z największym odsetkiem osób dorosłych, które są przywiązane do swoich maskotek z dzieciństwa mamy do czynienia w Plymouth – aż 3/4 mieszkańców tego miasta przyznało się do posiadania ukochanych przytulanek. 24% Brytyjczyków przyznało, że utrata pluszaka była dla nich “druzgocącym przeżyciem”. Spośród nich 21 procent mężczyzn i 19 procent kobiet uznało, że w tej sytuacji poczuli się, jakby stracili swojego najlepszego przyjaciela.

Co ciekawe badanie wykazało również, że mężczyźni są bardziej skłonni przyznać do tego, że pozbyli się pamiątki swojego utraconego dzieciństwa. Tylko 34% twierdzi, że nadal ma swoją ukochaną maskotkę, w porównaniu do odsetka kobiet, który sięga 50%.

„Mogą stanowić wspaniałe źródło komfortu na wszystkich etapach życia, a my rozumiemy, jak ich utrata lub uszkodzenie mogą spowodować znaczące wstrząsy emocjonalne” – komentowała Jennifer Taylor z firmy Hotpoint.

Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.