Doradca wojskowy z USA chce zmienić Polskę w nowy Afganistan

Opublikowano: 25.03.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 3560

Emerytowany oficer amerykańskich sił specjalnych Liam Collins, który z ramienia Pentagonu służył jako doradca ds. modernizacji ukraińskiej armii w latach 2016-2018, postuluje o przekształcenie Polski w nową Ukrainę, czy też jak kto woli – w nowy Afganistan.

Amerykańskie imperium, jak możemy zaobserwować od kilku tygodni, postanowiło walczyć o utrzymanie swojej hegemonii za wszelką cenę, nawet kosztem tysięcy, dziesiątek tysięcy a w przypadku przedłużania wojny ukraińskiej, nawet jeszcze większej ilości obywateli naszego wschodniego sąsiada. Jednak rozlew krwi na wschodzie, który już dawno zakończyłby się gdyby nie kolejne dostawy nowego uzbrojenia od amerykańskiego kompleksu militarno-przemysłowego, wciąż nie gwarantuje, że Amerykanie zdołają osiągnąć swoje cele, którymi w mojej opinii jest przedłużanie stanu permanentnej wojny w Europie Wschodniej, blokującego Chinom dostęp do eurazjatyckich szlaków handlowych oraz osłabiającego potencjał militarny i gospodarczy Rosji po to, aby Rosjanie ostatecznie skapitulowali przed Amerykanami i zgodzili się dołączyć do obozu zachodniego, przeciwko Chińskiej Republice Ludowej.

Jednak dalsze postępy armii rosyjskiej są zagrożeniem dla amerykańskich planów. Gdyby Rosja wygrała wojnę, poprzez kontrolę Ukrainy mogłaby jeszcze zwiększyć swój potencjał gospodarczy, chociażby dzięki zarządzaniu tysiącami kilometrów kwadratowych niezwykle żyznych ukraińskich ziem. Aby więc wyeliminować zagrożenie ze strony możliwego scenariusza wojny w Europie Wschodniej, który zagrażałby planom amerykańskim, chcą oni aby także Polska została zmilitaryzowana na wzór ukraiński, stanowiąc tamę dla potencjalnego rozszerzania rosyjskich wpływów dalej na zachód.

Pułkownik Liam Collins, emerytowany oficer amerykańskich sił specjalnych, który swego czasu gościł w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, w rozmowie z dziennikarzem tygodnia „Do Rzeczy” postuluje o przekształcenie naszego kraju w  nowy Afganistan – w kraj, który miałby stać się prawdziwą fortyfikacją, gdzie w każdej wsi, miasteczku i mieście rozlokowano by nieregularne oddziały wojskowe a nawet pojedynczych obywateli, przeszkolonych w zakresie korzystania z ręcznych pocisków przeciwpancernych, którzy mieliby zadawać dotkliwe straty rosyjskiemu agresorowi. Co jednak w praktyce oznacza przerobienie Polski w fortyfikację Zachodu, w której z każdego domu i z każdego samochodu uczyniono by zasób wojskowy?

Chyba widzimy, co zrobili Rosjanie z ukraińskim miastem Mariupol, gdzie fanatyczni banderowcy „zabunkrowali się”, wykorzystując obiekty i zasoby cywilne jako żywe tarcze – Rosjanie po prostu zdewastowali to miasto, obracając go w ruinę przypominającą Warszawę z 1944 roku. Widzimy jednak, że parcie Anglosasów do powtórzenia Afganistanu lat 1980. i Ukrainy 2022 roku na obszarze Polski nie zostało zahamowane przez tragedię mieszkańców Mariupola jak i innych ukraińskich miast.

Pomimo iż zaciekły opór Ukraińców kończy się kompletną dewastacją ich miast, setkami zabitych dzieci i tysiącami ofiar cywilnych, amerykańscy podżegacze wojenni chcą, aby Polacy również posłużyli jako mięso armatnie hamujące rosyjskie postępy wojskowe, i to za wszelką cenę.

W przypadku gdyby doszło do rosyjskiej agresji na Polskę, a nasi rodacy w ramach wykonywania zaleceń Waszyngtonu poszliby w samobójczym amoku na rosyjskie czołgi z bronią przeciwpancerną, atakując rosyjskie cele, jak postuluje jankeski militarysta, z każdego cywilnego samochodu i każdego dachu, Rosjanie z całą pewnością zastosowaliby wariant ukraiński, czy jak kto woli wariant afgański, czyli po prostu niszczyliby całą infrastrukturę cywilną po to, aby zasiać terror osłabiający dalszy opór wobec ich działań. Jeżeli Polacy w odpowiedzi zastosowaliby jeszcze bardziej agresywny wariant wojny nieregularnej, tak jak Ukraińcy, to Rosjanie zwiększyli by jeszcze dawkę terroru i zniszczeń, obracając nasz kraj w stertę gruzu niczym 80 lat temu uczyniły to nazistowskie Niemcy.

Czy tego naprawdę chcemy? Czy chcemy, aby nasz kraj został obrócony w popiół, bo tak sobie życzą tego militaryści w Waszyngtonie i ich agentura wpływu nad Wisłą, siedząca w różnego rodzaju prowojennych fundacjach i think tankach?

Miejmy nadzieję, że Polacy nie popełnią błędów z przeszłości i w decydującym momencie wybiorą życie zamiast samobójczej śmierci, ku uciesze wojennych planistów z Pentagonu. A nie będzie to łatwe. Wojenna propaganda, sączona ze wszystkich mediów już od kilku tygodni przyzwyczaja nas do widoków zniszczeń, cierpienia i śmierci cywilów. Ta propaganda nie jest przypadkowa – ma poprzez przedstawianie obrazków wojennych i wyolbrzymianie tragedii narodu ukraińskiego, zniszczyć wszelkie opory Polaków wobec wejścia w ewentualny konflikt zbrojny z termonuklearnym mocarstwem – Federacją Rosyjską. Proreżimowi dziennikarze z kolei sugerują rozszerzenie paragrafu „Kodeksu karnego”, mówiącego o przestępstwie szpiegostwa, również o prowadzenie tzw. rosyjskiej narracji, którą można interpretować w dowolny, korzystny dla władzy sposób (patrz wideo niżej, czas 15:39).

Cel tego może być tylko jeden – ocenzurowanie wszelkich głosów sprzeciwiających się kolejnemu masowemu samobójstwu polskiego narodu, którego życzą sobie obce ambasady sprawujące nadzór nad polskimi elitami politycznymi i medialnymi. Jeżeli dojdzie w Polsce do likwidacji ustroju demokratycznego, jak chcą tego co po niektórzy tzw. dziennikarze, to opór wobec wysłania młodych Polaków na rzeź w interesie Londynu i Waszyngtonu będzie niezwykle trudny, gdyż kolejnymi krokami reżimu może być wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej, zaostrzenie kar za niestawienie się w wyznaczonymi terminie w wyznaczone przez armię miejsce, oraz wykluczanie w sposób bezwzględny z życia publicznego osób, również poprzez ośrodki odosobnienia (czyt. obozy koncentracyjne), które będą negować oficjalną narrację, pchającą nasz naród ku kolejnej katastrofie.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: YouTube.com, „Do Rzeczy” nr 11/2022 r.
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Cosmo 25.03.2022 16:24

  Nightshock, terminator i Jola są ostatnimi czasy coś wyjątkowo płodni. Proporcjonalnie do przedłużającej się wojny.

 2. Admin WM 25.03.2022 17:06

  Nightshock publikuje głównie znaleziska wideo z internetu (każdy z Was, drodzy użytkownicy, może wynajdywać warte uwagi filmy i audycje w sieci, i publikować na naszym portalu wpływając na jego poziom).

  Jola zawsze dużo pisała (ok. 3 artykułów na tydzień), a od 1 stycznia prawie codziennie. Widocznie ma czas, albo nie chce być bierna w trudnych czasach wojennego prania mózgów na masową potęgę.

  Terminator 2019 niedawno został zbanowany (jeśli mnie pamięć nie myli) na „Salonie 24”, bo wraz z rozpoczęciem wojny na Ukrainie przestał być poprawny politycznie z powodu krytyki banderyzmu – usunęli mu wszystkie artykuły z wielu lat działalności. Wcześniej pisywał okazjonalnie raz na tydzień a teraz kilka razy w tygodniu. Pisze na wysokim poziomie i o ważnych rzeczach.

  Oboje są cennymi dla naszego portalu publicystami i należą im się podziękowania (tych nigdy dosyć).

 3. Fenix 26.03.2022 06:48

  W razie wciągnięcia Polski do nie naszej wojny, niech rząd prezydent i wszyscy politycy utracą immunitety , z wycofaniem ochrony. Ludzi wolnych prawo do odmowy wykonania rozkazów władzy! Zakończone aresztem rządu i posłów. To za narażenie własnych obywateli na niebezpieczeństwo wojny , utraty zdrowia i życia , przepadek mienia w tym pracy i płacy , odebrania godności ludziom do życia w spokoju. Resztę załatwi anarchia. Wypowiedzenie posłuszeństwa władzy rządu , i przejęcie władzy osobistej przez wolnych ludzi.

 4. robi1906 26.03.2022 08:54

  Internet (a przynajmniej z jednym z jego celów) miał być lepszym “hipnotyzerem” od radia i telewizji.

  Człowiek widzi że nie jest sam, nie stula uszu po sobie jak za 1 czy 2 wojny, i jak zjeb Bartosiak bredzi o tym “że ludzkość się nic nie nauczyła”, to ja mu powiem “owszem nauczyła się, i idź sam bydlaku fałszywy razem z tym Michajło Dudą, Polkiem, Skrzypczakiem i Morawieckim w kamasze, idźcie i wojujcie parobasy chędożone.

  ale tutaj ważna uwaga, bo jak tym żydom banderowskim wojna nie wypali (bo nie będzie chętnych do wojaczki) to zawsze mogą nam tu zrobić wariant “somalijski” i ta sama telewizja będzie buntowała, ale tym razem na Ukraińców.

  “Oni” są zawsze wygrani, bo mogą wybierać wsród wariantów a my musimy mieć chłodną głowę i nie dawać się podjudzać, oby tak się zachowała większość wśród nas i większość spod spędzonych tu Ukraińców i być może wtedy naród Polski zasłuży na pokojową nagrodę Nobla.

  A i ważna uwaga, w czasie 1 wojny wszyscy ci co rządzili w Europie to była jedna wielka wesoła rodzina, to były wujki, ciocie, bratanki i kuzyni, i na rozkaz Rotschildów wysłali miliony sfrajerowanych baranów by kiszki sobie przez 4 lata wyrzynali.

 5. Adalb 27.03.2022 03:36

  Z codziennych obserwacji naszego kochanego narodku widać niestety, że US-rajskie bajdeny które mu opowiadają rodzimi tzw. polytycy wszelkiej maści od lewa do prawa odnoszą skutek taki, że Polacy chcą konfrontacji z Rosyjską Federacją . Nie słychać wśród jelyt polytycznych głosów trzeźwości i opanowania tej wojennej histerii . Znaczącą rolę w tym odgrywają codzienne , wielogodzinne sabaty tzw. dziennikarzy TVN-ów i Polsmatów sączących od świtu do późnej nocy Ua propagandę w głowy Polskiego ludu w imię ponoć wolności i demokracji. Egzaltowane paniusie z TV i chłopaczki typu Krasko, Zaucha itp. opowiadają na wizji bajdeny o miłości i przyjaźni do Ua i ich nazi wojska. Podżegają polskie społeczeństwo do samobójstwa w starciu wojennym z mocarstwem nuklearnym. Uważają, że Rosja nie użyje broni atomowej jeżeli będzie do tego zmuszona, a takie prowokacje jak wygłaszane przez skrzypczaka bajdeny o odebraniu RF obłastii kaliningradzkiej są w RF odczytywane jako właśnie zamach na ich terytorium . Rosja użyje tej broni i to właśnie w stosunku do PiS-landu choćby z tego względu, że tu nie ma praktycznie mniejszości rosyjskojęzycznej tak jak na Litwie, Łotwie czy w Estonii, o Ua szczególnie wschodniej nie ma co wspominać, bo wszystko widać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.