Donos na niepoprawnych politycznie radnych

Opublikowano: 02.01.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 353

ŚWIDNICA. 31 grudnia gazetawroclawska.pl doniosła, że do Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, IPN we Wrocławiu oraz prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezydenta Świdnicy Adama Markiewicza oraz radnych SLD – Janusza Soleckiego i Janusza Szalkiewicza.

Zamiast podobnie jak pozostali uczcić minutą ciszy 40. rocznicę wydarzeń grudniowych i 29. rocznicę stanu wojennego, opuścili oni salę obrad.

Ich zachowanie uznał za skandaliczne oraz naruszające dobra osobiste ofiar stanu wojennego i wydarzeń grudniowych świdniczanin Henryk Niedźwiedzki.

Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jarosław Klebaniuk
Gość
Jarosław Klebaniuk

W opowiadaniu „Obcy” Albert Camus opisał, w jaki sposób postępowanie niezgodne z oczekiwaniami otoczenia może zostać sądownie ukarane. Nawet jeśli nie podoba się nam ostentacyjna niechęć radnych SLD do politycznie teatralnych gestów, to mieści się ona w granicach wolności słowa. Świdnicki donos wpisuje się w procenzuralny nurt kreowania jedynie słusznych ocen kontrowersyjnych wydarzeń, do jakich należy stan wojenny. Sprawa będzie jednocześnie testem bezstronności prokuratury, KŚZPNP i IPN. Jestem przekonany, że co najmniej jedna, najważniejsza z tych instytucji zademonstruje przy tej okazji wstrzemięźliwość i obiektywizm.

Sebek
Użytkownik
Sebek

O Lewica, która tak często promuje kapusiostwo, sama padła teraz ofiarą swoich doktryn :D

Grzegorz Marchewka
Użytkownik
Grzegorz Marchewka

@Jarosław Klebaniuk Stan wojenny NIE jest wydarzeniem kontrowersyjnym, współcześnie znając fakty (np. że Armia Radziecka odmówiła interwencji w PL, bądąc zajętą wojną w Afganistanie), ocena może być tylko jednoznacznie negatywna – opóźnienie przełomu do 89, kilkaset ofiar itd.

Pozytywna – dla tych którzy tworzyłi system i go wspierali (Jaruzelski, Kiszczak). Dla społeczeństwa, kraju na pewno Stan Wojenny nie był niczym dobrym.

A co do nieuczestniczenia w minucie ciszy – jak ktoś ma w dupie uczczenie ofiar Stanu Wojennego, to jak najbardziej powinien salę opuścić na tą minutę, a nie być hipokrytą i zostać.

che
Użytkownik
che

Mnie zastanawia czy jak nasz seym przyjmuje uchwałę w jakiejś tam historycznej sprawie to znaczy, że my wszyscy od tego momentu mamy tak uważać ? Bo pachołki państwowe tak. Ale n.p. uczniowie i studenci nie mogą mieć w danej sprawie własnego zdania ? Jak mają się na to zapatrywać oficjalne media, twórcy, pisarze ? Jak dana kwestia może wyglądać w postępowaniach sądowych ?