Donieś na osobę z radykalnymi poglądami do reedukacji

Opublikowano: 18.12.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1497

Brytyjska policja uruchamia program zgłaszania krewnych i bliskich osób, które podzielają radykalne zapatrywania do reedukacji.

Orwellowski program policyjny wymienia na stronach internetowych trzy przykłady „sukcesu” – ludzi wyleczonych ze swoich „skrajnie prawicowych” poglądów. Brakuje natomiast przykładów wyleczeni z poglądów skrajnie „lewicowych”.

Program „Prevent” zachęca ludzi do zgłaszania obaw, że bliscy „podzielają poglądy ekstremistyczne” – których nie definiuje – i są „przepełnieni nienawiścią”. „Działaj wcześnie i przekaż nam swoje obawy w tajemnicy. Nie marnujesz naszego czasu i nie zrujnujesz komuś życia, a możesz je uratować” – czytamy w opisie. Nie jest przesadą opisanie ich jako brytyjskiej „policji myśli”.

W ramach programu zagrożona ekstremizmem osoba może otrzymać specjalistę mentora, który pomoże odejść od ekstremizmu. To, co dokładnie oznacza termin „ekstremista”, wydaje się być pozostawione do oceny zainteresowanej osoby.

Witryna podaje również niejasne kryteria kierowania kogoś do tego programu: „Ważniejsze od jakiegokolwiek znaku jest poczucie, że coś jest nie tak”. „Nasze podejście zaczyna się od zrozumienia, że ​​ludzie są ofiarami radykalizacji; nie uważamy ich za podejrzanych lub przestępców” – zapewnia brytyjska policja.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.