Donald Trump zakończył wojnę z węglem

Opublikowano: 30.03.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 254

Prezydent Stanów Zjednoczonych zrealizował właśnie kolejną obietnicę. We wtorek, Donald Trump podpisał dekret o niezależności energetycznej, który wycofuje poprzednie regulacje wprowadzone przez Baracka Obamę, dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez elektrownie węglowe. Nowa administracja USA ogłosiła koniec wojny z węglem.

Podczas gdy rządy wielu innych państw świata starają się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i skupiają się na produkcji “czystej” energii, Trump od dawna twierdził, że globalne ocieplenie to fikcja. Według niego, problem został wymyślony przez Chińczyków aby osłabić rozwój gospodarczy wielu państw świata, w tym Stanów Zjednoczonych.

Podpisanie dekretu o niezależności energetycznej było zatem do przewidzenia. Trump ogłosił, że regulacje wprowadzone za czasów Obamy ograniczają swobodę ekonomiczną poszczególnych stanów, zaś jego działania pozwolą zwiększyć produkcję energii, zapewnić nowe miejsca pracy (szczególnie w sektorze górniczym) i odbudować bogactwo USA. Stany zdominowane przez Demokratów zapowiedziały, że nie poprą decyzji Trumpa i będą starały się utrzymać w mocy zatwierdzony w 2015 roku przez Obamę tzw. Plan Czystej Energii. “Właśnie o to w tym wszystkim chodzi: przywrócenie miejsc pracy, przywrócenie naszych marzeń i ponowne uczynienie Ameryki bogatą.”

Teoria globalnego ocieplenia, która zakłada, że podwyższenie globalnej temperatury jest spowodowane działalnością człowieka, została przyjęta jako pewnik. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych stało się więc priorytetem dla wielu państw świata. Kurs jaki został obrany przez Stany Zjednoczone z pewnością nie zostanie przyjęty pozytywnie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: WashingtonPost.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
prawilny2
Użytkownik
prawilny2

Bardzo słuszna decyzja, szkoda, że polska jest pod butem UE, której jest na rękę żeby Polska była ubezwłasnowolniona..

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

No ciekawe… w 2013 USA zużywały 13 ton energii (kgoe)/głowę mieszkańca, teraz jest to pewnie z 20. Ciekawe jak to będzie wyglądać po tej reformie.

A i czy skoro Polska jest takim przyjacielem USA, to nie powinniśmy zacząć ich naśladować ? :) W bardzo niezręcznej sytuacji Postawił Trump naszych polityków, o przywódcach unijnych nie wspominająć…

gajowy
Użytkownik
gajowy

Węgiel to syf ale nie ze względu na CO2 – ten jest nietoksyczny – ale ze względu na metale ciężkie i siarkę, które emituje przy spalaniu. Węgiel powinny spalać tylko wyspecjalizowany zakłady, które stać na dobre filtry.