Donald Trump przyjedzie do Polski?

Opublikowano: 04.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 428

W końcu musiało to nastąpić. Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do Polski. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski przekazał podczas spotkania z doradcą prezydenta USA Michaelem Flynnem zaproszenie dla Donalda Trumpa do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce.

Szczerski przekazał również prezydentowi USA zaproszenie do Chorwacji w imieniu prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović. Po rozmowach w Białym Domu minister wyjaśnił, że przywódcy Polski i Chorwacji chcieliby, aby wizyta Trumpa w Polsce miała miejsce podczas planowanego na lipiec Szczytu Trójmorza — podaje PAP.

“Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza” — powiedział Szczerski.

Polska delegacja otrzymała w Waszyngtonie zapewnienie, że polityka nowej administracji USA w stosunku do Polski nie będzie wypadkową polityki USA wobec Rosji i że nie ma planów weryfikacji ustaleń szczytu NATO w Warszawie. “Mogę dzisiaj powiedzieć, że relacje polsko-amerykańskie z nową administracją bardzo się zaawansowały, rzeczywiście jest to dialog pełnowymiarowy” — oświadczył minister.

Na spotkaniu poruszono kwestie polskiego stanowiska odnośnie sankcji wprowadzonych przeciwko Rosji, a także obecności amerykańskich wojsk na terenie Polski i pomocy USA w “odzyskaniu” od Rosji wraku prezydenckiego tupolewa. Źródła podkreślają, że minister był “bardzo zadowolony” ze swojej wizyty w Białym Domu.

“Generał Flynn przekonał mnie, że interesy i polityka polsko-amerykańska z nową administracją będzie bardzo intensywna i że istnieje bardzo duże pole wzajemnego, wspólnego interesu polsko-amerykańskiego. (…) To jest administracja, która będzie administracją kierującą się interesami amerykańskimi; my jesteśmy krajem, który kieruje się interesami polskimi. Po godzinnej rozmowie z generałem Flynnem mogę powiedzieć, że te interesy amerykańskie i polskie w wielu punktach są zbieżne” — powiedział Szczerski.

Wczoraj Szczerski odwiedził siedzibę ONZ w Nowym Jorku, gdzie głównym tematem rozmów była kandydatura Polski na niestałego członka RB ONZ.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. karmazynowy_szpadel 04.02.2017 12:06

    “my jesteśmy krajem, który kieruje się interesami polskimi”
    haha 😀 oplułem monitor

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.