Donald Trump ocenzurowany na „Facebooku”

Opublikowano: 07.08.2020 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1345

„Facebook” po raz pierwszy zamienił się w środę w orwellowskie Ministerstwo Prawdy usuwając post prezydenta USA Donalda Trumpa, zawierający link do wideo Fox News, w którym Trump mówi, że dzieci są „praktycznie odporne” na nowego koronawirusa.

Facebook podał w środę, że „wideo zawiera fałszywe stwierdzenie, że ​​jakaś grupa ludzi jest odporna na COVID-19, co stanowi naruszenie naszych zasad dotyczących szkodliwych dezinformacji dotyczących COVID”.

Tweet zawierający film, który został opublikowany przez konto @TeamTrump w kampanii Trumpa i udostępniony przez prezydenta, został później również ukryty przez „Twittera” za złamanie zasad dotyczących informacji o COVID-19. Rzecznik „Twittera” powiedział, że właściciel konta @TeamTrump będzie musiał usunąć tweet, zanim będzie mógł ponownie tweetować.

Podczas spotkania informacyjnego w Białym Domu Trump powtórzył swoje twierdzenie, że wirus miał niewielki wpływ na dzieci. „Dzieci bardzo dobrze sobie z tym radzą” – powiedział dziennikarzom. „Jeśli spojrzeć na liczby, w kategoriach śmiertelności, ofiar śmiertelnych… dla dzieci poniżej pewnego wieku… ich układ odpornościowy jest bardzo, bardzo silny i bardzo silny. Wydaje się, że potrafią sobie z tym bardzo dobrze radzić, i to według wszystkich danych statystycznych”.

To pierwszy raz, kiedy „Facebook” całkowicie skasował informację pochodzącą od szefa Białego Domu zamiast odznaczyć ją, jak to miało miejsce w przeszłości. „Facebook” wcześniej usunął reklamy kampanii wyborczej Trumpa za łamanie zasad informacji. Firma usunęła również posty prezydenta USA i reklamy jego kampanii, które pokazywały czerwony odwrócony trójkąt, symbol, którego naziści używali do identyfikowania więźniów politycznych powołując się na naruszenie polityki przeciwko szerzeniu nienawiści.

Kilka badań sugeruje, że ​​dzieci są mniej podatne na zarażenie niż dorośli i częściej mają tylko łagodne objawy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Wojna INFO 07.08.2020 08:12

  “Kilka badań sugeruje”
  Sam autor nie widzi sprzeczności w swoim tekście? Dziwi się, że FB zablokował rozpowszechnianie fakenews nie zważając na to, że ich autorem jest POTUS. Autor powinien FB chwalić za równe traktowanie wszystkich użytkowników.

 2. Admin WM 07.08.2020 08:26

  @Wojna INFO – Trump ma rację, że dzieci są odporniejsze. Badania są niepotrzebne – wystarczy spojrzeć na statystykę wieku zmarłych na koronawirusa (patrz mem informacyjny w artykule). Średnia: 81,5 lat. Najmłodsza osoba – 60 lat. Kto ma rozum – sam do tego dojdzie, ale kto nie ma rozumu, wierzy cenzorom z „Facebooka”, którzy szerzą fake newsa, że wszystkie grupy wiekowe społeczeństwa w równym stopniu cierpią przez COVID-19 i żadna nie jest odporniejsza. Widać gołym okiem, że dzieci są najodporniejsze i nawet jak jakieś zachorują, to szybko dochodzą do zdrowia. A najbardziej zagrożoną grupą, najmniej odporną, są seniorzy z chorobami współistniejącymi.

  Ciekawe, dlaczego Trump nie przejdzie na „Mindsa” i nie zaapeluje do swoich wyborców o porzucenie „Twittera” i „Facebooka”? Od razu by tłum ruszył i mieliby takie straty, że musieliby zastanowić się nad podejściem do wolności słowa.

 3. Wojna INFO 09.08.2020 12:36

  @Admin
  Zna pan ten żart statystyczny o prostytutce i klasztorze?
  Wiadomo, że mniej UMIERA ludzi zdrowych i młodych. Nie trzeba tu wielkiej nauki. To samo dotyczy innych chorób zakaźnych.
  Natomiast Trump rozpowszechniał kłamstwa jakoby dzieci były odporne na SARS-CoV-2, czyli że się nim nie zarażają. To są całkowicie różne sprawy. Trump wydał taki komunikat ponieważ jest praktycznie bezkarny, a prywatne uczelnie i uniwersytety mają ciężkie problemy finansowe więc “poprosiły” go o pomoc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.