Donald Trump na zawsze stracił konto na „Twitterze”

Opublikowano: 12.02.2021 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1763

Szefowie Twittera postanowili dożywotnio „zbanować” Donalda Trumpa za rzekome wywołanie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia, w wyniku których zginęło 5 osób. Co to oznacza?

Ned Segal, szef Twittera ds. finansowych, na antenie CNBC zapowiedział, że decyzją kierownictwa firmy, Trump już nigdy nie opublikuje niczego na tej platformie. Zdaniem serwisu powody są „najcięższego kalibru”.

Permanentny zakaz aktywności dla Donalda Trumpa ma „charakter prewencyjny”. Twitter pokazuje w ten sposób, że nikt nie jest bezpieczny i podobne konsekwencje mogą spotkać każdego użytkownika, bez względu na to czy jest prezydentem, miliarderem czy zwykłym człowiekiem.

Trump nie odzyska możliwości publikowania swoich treści, nawet jeśli w 2024 roku, zdecyduje się na walkę o powrót do Białego Domu. Decyzja Twittera jest bezprecedensowa. Zwolennicy Joe Bidena oraz Demokratów liczą na to, że podobną blokadę zastosują Facebook, Instagram czy TikTok.

Oznacza to, że każda forma buntu przeciwko coraz bardziej irracjonalnym decyzjom Bidena, każda próba walki z establishmentem polityczno-biznesowym, będzie karana odcięciem dostępu do opinii publicznej, dzięki której możliwe jest budowanie jakiegokolwiek kapitału społecznego. Teraz nawet jeśli ktoś będzie miał rację i dowody, ale nie będzie sprzyjał administracji „śpiącego Joe”, zostanie odesłany w internetowy niebyt.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MvS 13.02.2021 09:43

    Ciekawe co pan Aliu napisze na swoim ćwierku? Może coś w stylu: Sowieci walczyli o pokój do ostatniego naboju. My będziemy walczyć o słowa do ostatniego konta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.