Don Vasyl uznał odwołanie jego koncertu za „rasizm”

Opublikowano: 10.09.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1231

Nowy prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz, cofnął decyzję swojego poprzednika i nie zorganizuje koncertu towarzyszącego otwarciu przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jedną z gwiazd odwołanego wydarzenia miał być cygański wykonawca Don Vasyl, który uznał działania szefa telewizji publicznej za przejaw „rasizmu”.

Dosyć niespodziewanie w poniedziałek Rada Mediów Narodowych zdecydowała się na odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Jego następca zaczął więc wprowadzać swoje własne porządki, a jednym z ich elementów jest odwołanie koncertu zaplanowanego na 17 września.

Właśnie wówczas rządzący zaplanowani otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Według koncepcji Kurskiego temu wydarzeniu towarzyszyć miał koncert z udziałem muzycznych wykonawców, wśród których mieli znaleźć się także piosenkarze z nurtu disco polo.

Szansę na występ stracił więc Don Vasyl, czyli najbardziej znany w Polsce cygański piosenkarz. Reagując na decyzję Matyszkowicza oskarżył go o między innymi „rasizm”, bo miał nadzieję pokazać swoim koncertem, iż „mamy w tym wszystkim swoją cegiełkę i ludzie traktują Romów jak swoich”.

Na podstawie: Wprost.pl
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 10.09.2022 07:03

    Pewnie miał zarobić mnóstwo kasy, a teraz figa z makiem. Jeśli podpisał kontrakt z TVP, dostanie odszkodowanie.

  2. Baltazar Bombka 10.09.2022 10:10

    “Nie sieje, nie orze, gdzie nie popatrzy, tam jego zborze”. Może wy traktujecie wszystko co polskie jak swoje, ale Polacy niekoniecznie traktują tak samo co wasze. Mowa tu o “kulturze” oczywiście.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.