Domniemani mafiosi bez zarzutów

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 742

W wyniku rzekomego nielegalnego postępowania śledczych oskarżenia przeciwko mafii w Ontario wycofane.

Jedno z największych śledztw policyjnych w sprawie przestępczości zorganizowanej w historii Ontario spaliło na panewce po tym, jak policja podczas prowadzonych działań rzekomo nielegalnie podsłuchiwała rozmowy telefoniczne podała CBC News. Operacja, pod kryptonimem Project Sindacato, doprowadziła do postawienia zarzutów dziewięciu osobom w Kanadzie, które zdaniem policji były częścią organizacji przestępczej powiązanej z mafią we Włoszech.

27 stycznia prokuratorzy wstrzymali jednak postępowanie wobec sześciu oskarżonych, w tym domniemanemu szefowi mafii Angelo Figliomeni, po tym, jak obrońcy wyrazili obawy, iż śledczy dopuścili się „znaczących naruszeń przywileju adwokat – klienta podsłuchując rozmowy między nimi. „Całe dochodzenie policyjne było skażone nielegalnym postępowaniem funkcjonariuszy policji regionalnej Yorku i członków Canadian Revenue Agency” – twierdzi Michael Lacy, prawnik Figliomeni komentując wniosek o oddalenie zarzutów.

Angelo Figliomeni był jedną z dziewięciu osób aresztowanych przez policję w lipcu 2019 r. w ramach grupy oskarżonej o prowadzenie nielegalnych operacji hazardowych, oszustw, handlu narkotykami i pranie pieniędzy. Projekt Sindacato to 18-miesięczne wspólne dochodzenie policji włoskiej i kanadyjskiej które kosztowało 8 milionów dolarów. Włoska policja aresztowała również 12 osób w związku z tym dochodzeniem.

Domniemana organizacja Figliomeni jest ściśle związana z ‘Ndrangheta, najpotężniejszą zorganizowaną grupą przestępczą we Włoszech i jedną z najbogatszych na świecie. Według doniesień z 2014 roku, „Ndrangheta” z siedzibą w południowo-włoskim regionie Kalabrii zarabia ponad 80 miliardów dolarów rocznie – głównie na handlu narkotykami. Władze zaangażowane w sprawę twierdziły, że Angelo Figliomeni jest szefem „Ndranghety w Toronto”, ale Lacy stwierdził, że ​​dochodzenie policji regionalnej York „nie ujawniło takich dowodów”.

Policja zajęła majątek o wartości 35 milionów dolarów w tym pięć Ferrari, 19 innych luksusowych samochodów, 27 domów, nielegalnie zmodyfikowane automaty do gier, luksusowe trunki o wartości ponad 120 000 dolarów i 38 zegarków Rolex o szacowanej wartości ponad 750 000 dolarów

Sześciu z oskarżonych było mieszkańcami Vaughan na północ od Toronto, podczas gdy pozostałe trzy osoby mieszkały w Toronto, Oakville i Bolton. Skonfiskowany majątek, prócz nielegalnych przedmiotów, zostanie zwrócony.

Adrienne Lei, prawniczka z Toronto, która nie pracowała nad tą sprawą, ale ma doświadczenie w sprawach dotyczących wykroczeń policji, powiedziała, że ​​wszyscy funkcjonariusze są przeszkoleni, aby wiedzieć, że uprzywilejowane rozmowy między prawnikiem a ich klientem nie mogą być wykorzystywane w sądzie. „Musieli się tego nauczyć w ciągu pierwszej minuty, pierwszej godziny, pierwszego dnia szkolenia policji” – powiedziała. „Wiedzieli, że to, co robią, jest złe”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o