Dominikana odgrodzi się od Haiti płotem

Opublikowano: 28.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Republika Dominikany zapowiedziała budowę specjalnego płotu na swojej granicy z Haiti. W ten sposób ograniczona ma zostać nielegalna imigracja oraz niezgodny z prawem handel narkotykami i kradzionymi samochodami. W najbardziej newralgicznych miejscach instalacja ma być wyposażona w nowoczesny sprzęt wykrywający ludzkie ruchy.

Dominikański prezydent Luis Abinader ogłosił w sobotę, że w drugiej połowie bieżącego roku rozpocznie się budowa ogrodzenia na granicy jego kraju z Haiti. Dzięki niemu ograniczona ma być nielegalna imigracja, handel narkotykami i przemieszczanie się kradzionymi samochodami. Władze w Santo Domingo liczą, że zakładane cele uda się osiągnąć w ciągu dwóch lat.

Ogrodzenie na granicy dominikańsko-haitańskiej będzie liczyło blisko 380 kilometrów. W najbardziej niebezpiecznych miejscach będzie wyposażone w specjalne czujniki śledzące ruch, kamery identyfikujące ludzkie twarze oraz systemy na podczerwień. Warto wspomnieć, że już w tej chwili płot istnieje na niektórych odcinkach spornej granicy.

Haiti to jedno z najbiedniejszych państw na świecie, dlatego jego mieszkańcy niezwykle chętnie uciekają do swoich sąsiadów. Szacuje się, że obecnie na Dominikanie przebywa blisko pół miliona haitańskich imigrantów. Znaczna część z nich nie posiada zezwolenia na legalny pobyt.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o